Andrea Pirlo nie jest już trenerem Starej Damy

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo Pressfocus

Zaledwie po dziewięciu miesiącach Andrea Pirlo został oficjalnie zwolniony z Juventusu. Władze Starej Damy zupełnie inaczej wyobrażały sobie przejęcie sterów przez klubową legendę, stąd decyzja o przedwczesnym rozstaniu z 42-latkiem.

  • Andra Pirlo zwolniony z Juve zaledwie po dziewięciu miesiącach pracy
  • Triumf w Pucharze Włoch nie przekonał klubowych władz
  • Konsekwencją zwolnienia był słaby styl, który drużyna prezentowała od jesieni.

Andrea Pirlo zwolniony z Juventusu

Andrea Pirlo zdążył poprowadzić Juventus w 52 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Po nieudanym występie w Lidze Mistrzów oraz przeciętnych wynikach w Serie A, klub zadecydował rozstać się z 42-latkiem. Włoch przejął stery w Strej Damie latem ubiegło roku. Wówczas zastąpił Maurizio Sarriego, który odszedł w cieniu konfliktu, a zarazem uznał, że obecny skład Juve nie nadaje się do trenowania. Tegoroczna kampania zespołu już pod dowództwem Pirlo pozostawiła wiele do życzenia. Szczęśliwy awans na czwartą lokatę tabeli podczas 38. kolejki zapewnił Bianconerim udział w elitarnych rozgrywkach. Można powiedzieć, że był do drugi sukces Piro zaraz po wygraniu Pucharu Włoch.

“Dziękujemy Ci, Andrea. To pierwsza słowa, które wszyscy musimy powiedzieć na koniec tego wyjątkowego wspólnego doświadczenia. Kilka miesięcy temu Andrea Pirlo, ikona światowej piłki, rozpoczął swoją nową przygodę, pierwszą w roli trenera. Aby to zrobić, potrzeba przede wszystkim odwagi, a także świadomości własnych możliwości, szczególnie w okresie naznaczonym tysiącami trudności, gdy świat zmuszony jest przez pandemię do wymyślania własnych zasad na nowo dzień po dniu. Pirlo właśnie zrobił pierwszy krok w tym, co bez wątpienia stanie się błyskotliwą karierą trenerską” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Starej Damy.

“Ponieważ w piłce liczą się zwycięstwa, przypomnijmy je: w ciągu kilku krótkich miesięcy Juve Pirlo sięgnęło po dwa trofea: Superpuchar Włoch i Puchar Włoch. A on, jako trener, przywiózł do domu niesamowite zwycięstwa na najbardziej prestiżowych boiskach, od San Siro po Camp Nou. Za to wszystko, za odwagę, poświęcenie, pasję, którą demonstrował każdego dnia, kierujemy do maestro, trenera i Andrei podziękowania, które naprawdę pochodzą z serca. Życzymy również szczęścia na przyszłość, która z pewnością będzie wspaniała” – dodano.

Allegri na ratunek Starej Damie

Jeszcze w piątek możemy być świadkami ogłoszenia następcy za Andreę Pirlo. Według włoskich mediów faworytem władz jest Massimiliano Allegri, który prowadził Juventus w latach 2014-2019 Wówczas razem ze Starą Damą sięgnął pięć razy z rzędu po mistrzostwo Włoch, cztery Puchary Włoch, a także dwukrotnie triumfował z Superpucharze Włoch.

Klub miał dojść do porozumienia z 53-latkiem i tylko kwestią czasu jest, kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany jako główny trener na kampanię 2021/22.

Przeczytaj również: Kto najbardziej zachwycił, a kto najmocniej zawiódł w tym sezonie Serie A?

Komentarze

Comments 5 comments

Dzięki Maestro. Za wcześnie,
Na taki klub i za wcześnie wrzucili Cię w to bagienko z Ronaldo na czele. Jak dla zrobił więcej niż mógł. Dybala kontuzjowany albo bez formy, Ronaldo – wolny elektron. Szczęsny od lutego się posypał z formą, Kielon po przednim sezonie nie jest już ani tak zdrowy, ani tak niezawodny jak kiedyś… Artury, ramseye, i bonucci jako ostoja defensywy… A przy tym wygrał DWA finały. 2. Sarri DWA Przegrał a ligę wygrał bo Lazio się zajechało a Conte nie potrafił scalić kadry Interu. Jeszcze raz dziękuję.