Media: Pirlo znów poprowadzi włoski klub

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo IMAGO / Gerrit van Keulen

Według Sky Sport Italia, Andrea Pirlo zostanie nowym trenerem Sampdorii. Porozumienie zostało osiągnięte, a niebawem doczekamy się oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

  • Pirlo w poprzednim sezonie pracował w Turcji
  • Teraz poprowadzi Samdporię w rozgrywkach Serie B
  • Wcześniej Włoch wygrał Puchar i Superpuchar Włoch trenując Juventus

Pirlo zostanie nowym trenerem Sampdorii

Gianluca Di Marzio doniosi, że Sampdoria osiągnęła porozumienie z Andreą Pirlo, który poprowadzi zespół w Serie B w kolejnych rozgrywkach. Ekipa z Ligurii ma za sobą fatalny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, który poskutkował spadkiem do niższej ligi.

Sampdoria zagra w Serie B w przyszłych rozgrywkach, a w klubie oczekuje rychłego powrotu do włoskiej elity. Według doniesień Pirlo podpisze dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Fabio Grosso był głównym celem Sampdorii, ale nie osiągnął porozumienia z nowym właścicielem Sampy, Andreą Radrizzani. Włoski biznesmen, który niedawno przejął Sampdorię ratując klub przed bankructwem, podobno spotkał Pirlo trzykrotnie. Di Marzio twierdzi, że entuzjazm i doświadczenie Pirlo ostatecznie przekonały Radrizzaniego.

Były gwiazdor Juventusu i Milanu ostatni sezon spędził w Turcji, gdzie prowadził Karagumruk. Pirlo znów poprowadzi włoski klub po rocznym pobycie w Juventusie w sezonie 2020-21, kiedy wygrał Coppa Italia i Superpuchar Włoch.

Zobacz również: AC Milan finalizuje zapowiadany transfer bramkarza

Komentarze