Pirlo: zbyt często tracimy głowę w chmurach

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus FC w niedzielny wieczór zmierzy się na swoim stadionie z US Sassuolo. Gospodarze przystąpią do swojej potyczki opromienieni wygraną nad AC Milanem. Z kolei Czarno-zieloni mają nadzieję na powtórzenie wyczynu z meczu przeciwko Genoi CFC. Przed tym starciem kilka zdań na konferencji wyraził Andrea Pirlo, przekonując, że jego zespół czeka trudna przeprawa z Sassuolo.

Juventus FC powalczy o dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Tym samym turyńczycy mają zamiar włączyć się na dobre do gry o najwyższe cele. Bianconeri chcą jednocześnie zaliczyć swoje trzecie z rzędu zwycięstwo.

– Spodziewam się trudnego meczu, ponieważ Sassuolo to bardzo dobry zespół, gdzie piłkarze mają okazję grać ze sobą od kilku dobrych lat. Mają świetnego trenera Roberto De Zerbiego. W związku z tym musimy uważać na momenty, gdy nasi rywale będą mieć piłkę powiedział trener Juventus na konferencji prasowej.

Stara Dama do swojej niedzielnej potyczki podejdzie świeżo po zwycięstwie nad Rossonerimi. W tej kwestii Włoch też się wypowiedział. – Nawet najlepsza drużyna jest do pokonania. Wygrywaliśmy scudetto przez dziewięć sezonów z rzędu, więc siłą rzeczy musi być na nas presja. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z tego, że jesteśmy w stanie pokonać Milan – mówił Pirlo.

– To było dla nas ważne zwycięstwo, ale jeśli nie wygramy jutro z Sassuolo, to wszystko pójdzie na marne. Jeśli nie osiągniemy wyniku, który będzie nas satysfakcjonował, to nasz cel się od nas odsunie – kontynuował opiekun mistrzów Serie A.

– Zależy mi bardzo na tym, aby nasze nastawienie mentalne uległo poprawie. Jesteśmy w stanie zdobywać bramki, dominować, ale szybko tracimy głowę w chmurach. Tak nie może być. Nie możemy tracić koncentracji tuż po strzeleniu gola – powiedział Pirlo.

W niedzielnym starciu przeciwko Sassuolo turyńczycy zagrają osłabieni brakiem zawodników zakażonych na COVID-19. W gronie tym są: Alex Sandro, Juan Cuadrado i Matthijs De Ligt.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze