Pirlo: wyniki konsekwencją nastawienia

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus FC zmierzy się w w środowy wieczór z Atalantą B w arcyciekawym spotkaniu ligi włoskiej. Przed tym meczem głos w rozmowie z klubową teleiwzją zabrał szkoleniowiec Starej Damy Andrea Pirlo. Włoch zdawał sobie sprawę z tego, że Atalanta to mocna drużyna, ale taka rzeczywistość ma miejsce już od kilku lat.

Juventus FC zmierzy się z Atalantą BC w meczu 12. kolejki włoskiej ekstraklasy. Start spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:00.

– Spodziewam się trudnego meczu z bardzo mocną drużyną, ale to rzeczywistość, która ma już miejsce od kilku lat. Widzieliśmy ten zespół w dobrej dyspozycji nie tylko w lidze, lecz również w europejskich pucharach – mówił Andrea Pirlo cytowany przez CalcioMercato.com.

Pirlo: Gasperini ma swój charakterystyczny pomysł na grę

Opiekun teamu z Piemontu nie szczędził pochwał w kierunku Gian Piero Gasperiniego. – To bardzo dobry trener, który jest w zawodzie już dobrych kilka lat. Zbierał cenne doświadczenie w młodzieżowych zespołach Juventusu. Ma swój własny pomysł na grę, który jest dla niego charakterystyczny. Cały czas go realizuje, a Atalanta notuje świetne wyniki – przekonywał Pirlo.

Szkoleniowiec odniósł się również to wyjątkowości rozgrywek piłkarskich w trakcie trwającej kampanii, na co wpływ ma pandemia koronawirusa. – To bez wątpienia dziwny sezon, ale tak jest nie tylko w Serie A, ale we wszystkich innych ligach europejskich. Niestety koronawirus sprawił, że poziom się wyrównał i nie ma już słabych zespołów. Do każdego meczu trzeba wyjść z odpowiednią motywacją. Nikogo nie można lekceważyć – zaznaczył trener Juventusu.

Praca kluczem do sukcesu

Pirlo odniósł się także do postawy drużyny. Trener mistrzów Serie A jest świadomy tego, że jego zespół popełnia w niektórych fazach spotkań zbyt dużo błędów. – Większą uwagę niż do wyników przywiązuje aktualnie do nastawiania i koncentracji. Musimy w każdym meczu być optymalnie skoncentrowanie, niezależnie od tego, czy gramy w Serie A, czy w Lidze Mistrzów. Jeśli jest ochota do gry, to wyniki też przyjdą. Drużyna rozwinęła się pod względem agresywnej gry. Zawodnicy starają się szybko odzyskać piłkę, a następnie prowadzić grę. Na pewno poprawie podlegają techniczne kwestie, ponieważ wciąż zbyt często się mylimy w niektórych fazach meczu. Wciąż musimy dużo pracować – przekonywał Pirlo.

Komentarze