Pirlo wrócił do Juventusu

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. ASInfo

Po pięciu latach przerwy, Andrea Pirlo wraca do Juventusu. Były reprezentant Włoch został nowym trenerem drużyny do lat 23 turyńskiego klubu. Stara Dama w czwartek oficjalnie poinformowała o zatrudnieniu swojego byłego piłkarza.

Czytaj dalej…

Pirlo na stanowisku trenera drugiej drużyny Juventusu zastąpi Fabio Pecchię, który niedawno triumfował z prowadzonym przez siebie zespołem w rozgrywkach Coppa Italia Serie C. Drużynie nie udało się jednak wywalczyć awansu do Serie B.

Powrót po pięciu latach

Dla Pirlo jest to powrót do Turynu po pięcioletniej przerwie. 41-latek był zawodnikiem Juventusu w latach 2011-2015, pomagając drużynie w zdobyciu czterech mistrzowskich tytułów. Do tego dołożył również triumfy w Pucharze Włoch i Superpucharze Włoch.

Podczas swojego pobytu w Juventusie Pirlo rozegrał w jego barwach 164 spotkania, zdobywając w nich 19 bramek.

Pirlo poprowadzi pierwszą drużynę?

Niewykluczone, że objęcie przez Pirlo stanowiska trenera zespołu do lat 23 to tylko pierwszy krok. We włoskich mediach pojawiały się bowiem sugestie, że dla byłego reprezentanta Włoch ma to być jeden z elementów przygotowujących go do objęcia posady pierwszej drużyny Starej Damy. Kiedy mogłoby to nastąpić? Na chwilę obecną trudno wyrokować. Z pewnością Pirlo ma szansę pójść drogą podobnej do tej, którą w przeszłości pokonali Josep Guardiola w Barcelonie i Zinedine Zidane w Realu Madryt.

Komentarze