Pirlo spotka się ze starym znajomym

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

Po efektownej wygranej nad Parmą Juventus dobrą formę będzie starał się potwierdzić we wtorkowym meczu z Fiorentiną. Jak poinformował trener Andrea Pirlo do kadry meczowej powinien wrócić Paulo Dybala. Na murawie nie zobaczymy natomiast Arthura.

Dybala z powodu urazu mięśniowego nie pojechał z drużyną na ostatnie spotkanie do Parmy, ale wrócił już do treningów. Choć nie należy spodziewać się jego występu od pierwszej minuty, to powinien być do dyspozycji sztabu szkoleniowego na wtorkowe spotkanie z Fiorentiną.

– Dzisiaj trenował częściowo z zespołem, a częściowo indywidualnie. Powinien być w stanie dołączyć do na mecz – powiedział Pirlo dla Juventus TV. – Demiral czuje się lepiej, podczas gdy Artur nie zagra, ponieważ nadal odczuwa ból po kopnięciu, które otrzymał przeciwko Atalancie – kontynuował.

Spotkanie starych znajomych

Szkoleniowcem Fiorentiny jest Cesare Prandelli, który w latach 2010-2014 był selekcjonerem reprezentacji Włoch. – Mam z nim wspaniałe wspomnienia. Doszliśmy do finału mistrzostw Europy, graliśmy również w mistrzostwach świata i Pucharze Konfederacji. Obaj pochodzimy z Brescii i znamy się bardzo dobrze. Jest dobrym trenerem i cieszę się, że będę go mógł jutro zobaczyć – powiedział szkoleniowiec Juventusu.

– Fiorentina przechodzi przez trudny okres, ale to bardzo dobra drużyna. Będą głęboko się bronić i starać się wyprowadzać kontrataki. Musimy być ostrożni – kontynuował Pirlo.

Juventus w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki, a także wygrał trzy z czterech ostatnich spotkań. Tymczasem Fiorentina ostatnie ligowe zwycięstwo odniosła 25 października (3:2 z Udinese). Od tamtej pory zanotowała cztery remisy i cztery porażki.

Komentarze