Pirlo: sami komplikujemy sobie życie

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

Szkoleniowiec Juventusu Andrea Pirlo nie krył rozczarowania po sobotnich derbach Turynu, w których prowadzona przez niego drużyna tylko zremisowała 2:2 z Torino. Trener Starej Damy zdaje sobie sprawę, że jego zespół zbyt często popełnia takie same błędy, które są z zimną krwią wykorzystywane przez rywali.

Po sobotnim spotkaniu Juventus spadł na czwarte miejsce w tabeli i do końca sezonu czeka go trudna rywalizacja o miejsce premiowane występami w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Aktualnie Stara Dama ma bowiem tyle samo punktów co plasujące się na piątym miejscu w Napoli.

– Zaczęliśmy dobrze, objęliśmy prowadzenie, a to jest najtrudniejsze przeciwko drużynom, które się bronią. Jak zwykle jednak skomplikowaliśmy sobie życie. Mieliśmy nadzieję na inną drugą połowę, ale od razu popełniliśmy ten sam błąd. Błąd był podobny do tego, który popełniliśmy przeciwko Lazio. Niestety takie sytuacje zdarzają się nam trochę za często – powiedział Pirlo.

– Musimy nauczyć się, że nie możemy stracić koncentracji na sekundę, ponieważ w momencie, gdy tracimy piłkę następnie jesteśmy karani. Kiedy grasz przeciwko drużynom, które bronią się głęboko, trudno jest zdobywać przestrzeń, więc trzeba grać skrzydłami i tam szukać miejsca. Próbujemy tego, szczególnie przeciwko drużynom, które grają piątką obrońców – kontynuował szkoleniowiec Juventusu.

– Ważne są dośrodkowania, a przede wszystkim wprowadzanie zawodników w pole karne. Po drugiej bramce wróciliśmy na właściwe tory, trafiliśmy w słupek i mieliśmy szansę Cristiano. To naturalne, że przeciwko drużynom, które ustawione są w przed swoim polem karnym, nie możemy szybko poruszać się z piłką, ponieważ nie ma tam żadnych przestrzeni – mówił Pirlo.

– Błędy się zdarzają, niezależnie od tego, czy jesteś zawodnikiem, trenerem, czy sędzią. Musimy być w pełni skoncentrowani i zrozumieć moment, w którym się znajdujemy. Pewnej wyrazistości może brakować po reprezentacyjnej przerwie, ale nie możemy sobie pozwolić na odpuszczenie nawet na moment – dodał szkoleniowiec Juventusu.

W najbliższą środę Juventus czeka kolejne ligowe spotkanie. W zaległym meczu 3. kolejki zmierzy się u siebie z Napoli.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. kwietnia 2021 18:43.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze