Pirlo przyznał, że Conte zainspirował go do pracy w roli trenera

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Andrea Pirlo przed meczem z Interem Mediolan ujawnił, że Antonio Conte wpłynął na to, że chciał zostać trenerem. Miało to miejsce w momencie, gdy aktualny szkoleniowiec Nerazzurrich prowadził Juventus FC. Godne uwagi jest to, że wymieniona dwójka razem trzykrotnie wygrywała mistrzostwo Serie A.

Andrea Pirlo dzisiaj będzie miał okazję po raz pierwszy w trakcie swojej przygody w zawodzie trenera skonfrontować się z zespołem dowodzonym przez Antonio Conte. Beneamata w 175. ligowych Derby d’Italia zmierzy się ze Starą Damą.

– Spodziewam się agresywnego Interu, który chce nadać tempo grze. Jesteśmy jednak Juventusem, więc chcemy jechać na San Siro, chcąc zaprezentować swój styl – mówił szkoleniowiec Bianconerich na przedmeczowej konferencji prasowej.

– Nie możemy czuć strachu i nieśmiałości przed spotkaniem. Musimy uwolnić swoje umysły. Jesteśmy Juve, więc musimy być przyzwyczajeni do tego, że są drużyny, które chcą wywrzeć na nas presję – kontynuował Pirlo.

– Wygrana w takim meczu mogłaby dać nam prawdziwy impuls, który wykracza znacznie dalej niż tylko zdobycie trzech punktów. W tej chwili możemy mieć inną filozofię, ale bez wątpienia Inter i Juventus do końca będą walczyć o tytuł – przekonywał opiekun Starej Damy.

Pirlo z ogromnym uznaniem i szacunkiem do Conte

Conte był trenerem, który rozpoczął dziewięcioletnią passę kolejnych mistrzostw Włoch wygrywanych przez Juve. Pirlo był w tamtym okresie kluczową postacią Starej Damy. Tymczasem dzisiaj wieczorem obaj staną po przeciwnych stronach barykady.

– Conte i ja mamy dwie bardzo różne osobowości i prawdopodobnie dlatego zawsze dobrze się dogadywaliśmy. Rozmawialiśmy przed rozpoczęciem sezonu, pozostaje między nami wielki szacunek i dobra relacja. Zapisał się na stałe w historii Juve. Dużo się od niego nauczyłem – przekonywał Pirlo.

– To pierwszy człowiek, który skłonił mnie do tego, aby zostać trenerem. To wspaniała postać, a także świetny trener. W każdym razie jutro sentymenty zejdą na bok, bo będziemy rywalami – uzupełnił Włoch.

Godne uwagi jest to, że Juventus do dzisiejszej potyczki podejdzie poważnie osłabiony w defensywie. Z powodu zakażenia na COVID-19 nie będą mogli wystąpić: Alex Sandro, Juan Cuadrado i Matthijs De Ligt. Ponadto z powodu kontuzji kolana nie będzie mógł zagrać Paulo Dybala.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. stycznia 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze