Pirlo przestrzega. “Parma wraca do formy”

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

Juventus w sobotni wieczór zmierzy się na wyjeździe z Parmą. Stara Dama przystąpi do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta, ale trener Andrea Pirlo przestrzega przed lekceważeniem rywala.

– Parma wygląda dobrze. Odkąd się przełamali, osiągają pozytywne i ważne wyniki, jak w Genui czy Mediolanie. To drużyna, która wraca do formy, ma nowego trenera i musimy być ostrożni. Również dlatego, że gramy po trzech dniach i musimy odzyskać trochę formy fizycznej i psychicznej – powiedział Pirlo dla Juventus TV, cytowany przez Football Italia. – Spodziewamy się klasycznego meczu, w którym będą starali się bronić i kontratakować. Mają szybkich zawodników jak Gervinho i Karamoh – kontynuował.

Juventus w ostatnim ligowym spotkaniu zremisował 1:1 z Atalantą Bergamo, ale w Turynie nikt nie może być zadowolony z takiego rezultatu. Stara Dama stworzyła sobie w tym meczu wystarczającą liczbę klarownych sytuacji, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

– Jesteśmy trochę źli, ponieważ zagraliśmy dobre spotkanie ze wspaniałą drużyną i żałujemy, że nie wykorzystaliśmy wielu stworzonych okazji. Z tego powodu nie udało nam się zdobyć trzech punktów – powiedział szkoleniowiec Juventusu.

Andrea Pirlo nie martwi się natomiast o formę fizyczną swoich zawodników. – Mamy się dobrze pod względem fizycznym i udowodniliśmy to w meczu z Atalantą. Graliśmy mniej więcej na tym samym poziomie, a czasem byliśmy nawet lepsi pod tym względem. Nie martwię się o ten aspekt, ale grając co trzy dni musisz oczywiście szybko się regenerować – dodał.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 15:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze