Pirlo: Preferuję długie posiadanie piłki i częste podania

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. Getty Images

Od momentu rozstania z New York City FC o Andrei Pirlo zrobiło się cicho w mediach. Od soboty były reprezentant Włoch znów jest jednak na świeczniku mediów na Półwyspie Apeniński, gdyż objął stery nad pierwszym zespołem Juventusu FC. Tym samym od dużego wyzwania zacznie się przygoda z trenerką króla środka pola.

Czytaj dalej…

41-latek nie ma żadnego doświadczenia w pracy w roli trenera. Jeszcze tydzień przed objęciem sterów nad mistrzami Serie A wydawać się mogło, że Pirlo doświadczenie trenerskie będzie zbierać w drużynie Juve do lat 23, gdzie był zatrudniony jako trener. Fakt, że oczekiwania finansowe Mauricio Pochettino były zbyt wysokie dla sterników Starej Damy, sprawił, że władze klubu podjęły decyzję o wariancie oszczędnościowym, który też wiąże się z ogromnym ryzykiem niepowodzenia.

4-3-3 ustawieniem wyjściowym Pirlo?

Nie jest jasne, jaką piłkę nożną będzie chciał preferować w szeregach Juve nowy opiekun tego zespołu. Kilka odpowiedzi w tej kwestii może dać jednak rozmowa Pirlo z jego byłym reprezentacyjnym kolegą w osobie Fabio Cannavaro, która została opublikowana w sieci.

– Ustawienie jakie będę chciał stosować w prowadzonym przez siebie zespole, uzależnione jest od potencjału ludzkiego w drużynie, ale nie ukrywam, że bardzo lubię schemat taktyczny oparty na czterech obrońcach, trzech pomocnikach i trzech napastnikach. Będę chciał, by mój zespół miał duże posiadanie piłki, wyróżniając się dużą ilością podań – mówił artysta rzutów wolnych. cytowany przez Football Italia.

W mediach znalazła się też wypowiedź Pirlo w rozmowie ze Sky Sport Italia na temat drugiej linii Juve. – Problemem Juve jest pomoc. Klub pozyskał Cristiano Ronaldo, ale potrzebne jest znalezienie konkretnej recepty na to, aby Portugalczyk mógł być wykorzystywany w Juve w najlepszy możliwy sposób – mówił Włoch.

Reprezentant Hiszpanii celem transferowym nowego trenera Juve

Pirlo dał też do zrozumienia, że Juventus powinien pozyskać Isco z Realu Madryt. Mając na uwadze to, że Hiszpan tego lata może rozstać się z klubem ze stolicy Hiszpanii, niewykluczone jest, że dołączy do teamu dowodzonego przez byłego reprezentanta Włoch. Isco ma kontrakt z Realem ważny do 2022 roku, a rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 40 milionów euro.

Komentarze