“Pirlo powinien zostać przy trenowaniu”

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

Prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis odpowiedział na słowa Andrei Pirlo dotyczące ostatniego werdyktu Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI). – Powinien zostać przy trenowaniu – stwierdził De Laurentiis.

We wtorek Włoski Komitet Olimpijski (CONI) uznał zasadność odwołania złożonego przez Napoli i uchylił wszystkie wcześniejsze decyzje. W efekcie spotkanie z Juventusem, na które drużyna z Neapolu nie stawiła się 4 października, zostanie rozegrane w innym terminie. Anulowane zostały zarówno kara walkowera, jak i odjęcia jednego punktu w ligowej tabeli.

Podjęta tuż przed świętami decyzja wzbudziła wiele emocji. Przy okazji pomeczowej konferencji po pojedynku z Fiorentiną pytany o nią był również trener Juventusu Andrea Pirlo. – Nie mamy problemu z rozegraniem meczu, ale przykro mi z powodu tych drużyn, które miały 4-5 przypadków koronawirusa i musiały grać – mówił Pirlo po wtorkowym meczu z Fiorentiną.

De Laurentiis odpowiada Pirlo

Na jego słowa w stanowczy sposób zareagował Aurelio De Laurentiis. – Pirlo powinien zostać przy trenowaniu. Przedstawiciele klubu oraz szef komunikacji powinni skomentować wydane orzeczenie – mówił w wywiadzie udzielonym Radio Capital.

– Pirlo powiedział to, co powiedziałby każdy trener, żeby bronić swojego klubu. Nie jest jednak prawnikiem, nie zna procedur, które doprowadziły do tego orzeczenia. Błędna decyzja Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) została uchylona. Uważam, że to, co się stało, jest zgodne z zasadami sprawiedliwości i praworządności – dodał De Laurentiis.

Komentarze

Comments 3 comments