Pirlo o Juventusie, Isco i Pochettino

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. Getty Images

Andrea Pirlo, w przeszłości piłkarz takich klubów jak Juventus czy AC Milan, rozmawiał ostatnio ze stacją Sky Sport Italia. Były włoski zawodnik poruszył m.in. temat zmian na ławce trenerskiej Starej Damy.

Czytaj dalej…

– Pochettino? Tak, to trener który nadawałby się do Juventusu. On ma tożsamość Starej Damy – zaczął Pirlo.

– Jest nowoczesnym szkoleniowcem, ale zarazem ma już duże doświadczenie w Anglii i Hiszpanii. Myślę, że udźwignąłby opiekę nad takim klubem jak Juventus. To osoba, która pasuje do współczesnego futbolu – dodał.

– Myślę, że w Turynie przydałby się także Isco. Juventus od wielu lat jest na innym poziomie niż inne kluby w Serie A, ale do pełni szczęścia brakuje im triumfu w Europie. Sądzę, że sprowadzenie Hiszpana mogłoby przybliżyć ich do tego celu – kontynuował były zawodnik Starej Damy.

– Juve kupiło Cristiano Ronaldo, ale teraz musi dołożyć do tego zawodników, którzy mu pomogą. Wtedy zespół będzie kompletny. Isco wydaje się być doskonały do tego – podsumował.

Andrea Pirlo reprezentował barwy Starej Damy w latach 2011-2015. Ostatnio media donosiły, że wróci do Turynu, aby zostać trenerem drużyny młodzieżowej.

Komentarze