Pirlo o decyzji CONI i porażce z Fiorentiną

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

Juventus we wtorkowy wieczór doznał pierwszej porażki w obecnym sezonie ligowym. Stara Dama uległa 0:3 na własnym stadionie Fiorentinie. Trener mistrzów Włoch Andrea Pirlo nie ma wątpliwości, że wpływ na taki wynik ma przede wszystkim złe nastawienie, z którym jego drużyna przystąpiła do tego meczu.

Spotkanie rozegrane zostało zaledwie kilka godzin po decyzji Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI), który uznał słuszność odwołania złożonego przez Napoli i anulował wszystkie wcześniejsze decyzje. Juventus tym samym stracił trzy punkty za przyznany wcześniej walkower, a także będzie musiał w nowym terminie rozegrać spotkanie z rywalem z Neapolu. Czy takie decyzje mogły mieć wpływ na postawę Juventusu we wtorkowym meczu?

– To nie może być naszym alibi. Rozpoczęliśmy spotkanie ze złym nastawieniem i jeśli tak robisz, to znajdziesz się w złej sytuacji – powiedział Pirlo. – Nie mamy żadnego problemu z rozgrywaniem spotkań. Ale widzę tutaj pozostałe drużyny, które podróżowały i grały bez znacznie większej liczby zawodników, którzy mieli koronawirusa. Grając pokazały wielką uczciwość. Nie powiem, czy decyzja była słuszna czy nie, ale nie wydawało mi się to sprawiedliwe względem innych drużyn, które grały w trudniejszych sytuacjach – kontynuował.

Trener Juventusu po końcowym gwizdku nie chciał również komentować pracy arbitra, który podjął kilka kontrowersyjnych decyzji na niekorzyść turyńskiego zespołu. – Wszystko było jasne, czerwona kartka dla Cuardado również była wyraźna. Mogły mieć miejsce inne zdarzenia na naszą korzyść, ale nie czuję potrzeby komentowania. Każdy przecież może obejrzeć powtórki – powiedział Pirlo. – Nie możemy rozmawiać o taktyce i naszej dyspozycji, gdy po 10 minutach gramy w dziesiątkę. Zrobiliśmy, co mogliśmy, aby pozostać w grze. Być może byłoby inaczej, gdybyśmy otrzymali rzut karny – dodał trener Juventusu.

Zawodnik Juventusu czeka teraz krótka przerwa. – Jedziemy teraz na kilka dni na wakacje, aby naładować akumulatory, potem ponownie będziemy mogli spojrzeć na popełnione błędy. Zobaczymy, gdzie możemy się poprawić i cały czas musimy kontynuować nasz projekt – powiedział Pirlo.

Komentarze