Pirlo nie szuka alibi. “Zabrakło nam bezczelności”

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Szkoleniowiec Juventusu Andrea Pirlo nie krył rozczarowania po niedzielnym spotkaniu na Stadio Olimpico w Rzymie. Stara Dama tylko zremisowała 1:1 z miejscowym Lazio, tracąc bramkę w ostatniej akcji spotkania.

Czytaj dalej…

Mistrzowie Włoch prowadzili w niedzielnym meczu od 15. minuty po kolejnym trafieniu w tym sezonie Cristiano Ronaldo. Wynik bardzo długo nie ulegał zmianie i wydawało się, że nie zmieni się do ostatniego gwizdka sędziego. Jednak w ostatniej akcji spotkania, w piątej minucie doliczonego czasu gry, Lazio doprowadziło do wyrównania. Po świetnej akcji Jonathana Correi, do bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego trafił Felipe Caicedo.

– Rozegraliśmy dobre spotkanie, rywale praktycznie nie uderzali na naszą bramkę. Mistrzostwa i mecze wygrywane są jednak szczegółami. W końcówce nie potrafiliśmy sobie z nimi poradzić i straciliśmy bramkę. Jesteśmy zadowoleni z występu, ale nie z wyniku. Jeśli masz właściwą mentalność na boisku, możesz rozegrać dobre spotkanie i dziś to pokazaliśmy. Żałujemy tylko końcowego wyniku, ponieważ zasłużyliśmy na coś więcej – mówił po zakończeniu spotkania szkoleniowiec Juventusu, cytowany przez Sky Sport Italia.

– Zabrakło nam bezczelności i chciwości, aby odnieść zwycięstwo. Szkoda tych ostatnich dziesięciu sekund – dodał.

Juventus nie szuka alibi

W ostatnim kwadransie spotkania Juventus musiał radzić sobie bez Cristiano Ronaldo, który opuścił boisko z powodu urazu kostki. Pirlo nie chce jednak szukać usprawiedliwień dla swojego zespołu w problemach kadrowych, z którymi musi radzić sobie od początku sezonu.

– Ronaldo to nasz kluczowy zawodnik, ale w końcówce miał problem z kostką. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z naszej gry, pracujemy nad jej poprawieniem i wprowadzeniem naszych pomysłów na boisko. Niestety w każdym meczu brakuje nam zawodników, ale to nie może być dla nas alibi. Gramy tymi, którzy są dostępni i staramy się pracować nad naszym rozwojem –

Komentarze