Pirlo może wkrótce wrócić na ławkę trenerską

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Andrea Pirlo był jednym z kandydatów do pracy w FC Barcelonie. Dzisiaj wygląda jednak na to, że wybór działaczy Blaugrany padł na Xaviego Hernandeza. Niewykluczone jednak, że Włoch wkrótce także wróci do zawodu trenera.

  • Andrea Pirlo według informacji włoskich środków masowego przekazu może wkrótce wrócić do zawodu trenera
  • Włoch jest typowany na następcę Davide Ballardiniego w Genoi
  • Decydującym meczem dla obecnego opiekuna Rossoblu może być piątkowa potyczka z Empoli

Pirlo blisko powrotu do Serie A?

Andrea Pirlo od momentu, gdy rozstał się z Juventusem, pozostaje bez pracy. W swoim pierwszym sezonie w roli trenera Włoch wygrał Coppa Italia oraz Superpuchar Włoch. Niemniej oczekiwania klubu z Turynu były wyższe, więc drogi Pirlo i Starej Damy się rozeszły.

Najnowsze doniesienia włoskiej prasy wskazują natomiast, że 42-latek może niebawem objąć stery nad Genoą. Pirlo w klubie ze Stadio Luigi Ferraris miałby zastąpić Davide Ballardiniego. Mistrz świata z 2006 roku jest dzisiaj faworytem numer jeden do objęcia sterów nad Rossoblu.

Pirlo może zostać nowym szkoleniowcem Genoi według doniesień SportMediaset, czy La Gazzetta dello Sport, jeśli ekipa z Genui potknie się w boju z Empoli. Spotkanie odbędzie się w piątkowy wieczór.

Włoski trener w poprzedniej kampanii prowadził Juventus łącznie w 52 spotkaniach, notując w nich 34 zwycięstwa, 10 remisów i osiem porażek. Pirlo, zanim został pierwszym trenerem Bianconerich, to został wybrany na opiekuna zespołu Juve do lat 23.

Czytaj więcej: Genoa sięgnęła po kolejnego Polaka

Komentarze