Pirlo: Miałem oferty z Serie A i Premier League

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. Getty Images

Nowy trener drużyny Juventusu do lat 23, Andrea Pirlo, przyznał, że miał również oferty z klubów Serie A i Premier League. – To najlepsze miejsce na początek – powiedział po przyjęciu propozycji Starej Damy.

Czytaj dalej…

– Jestem dumny, że mogę rozpocząć trenerską karierę i mam nadzieję przeżyć niektóre z emocji, które towarzyszyły mi jako zawodnikowi – powiedział 41-latek podczas piątkowej konferencji prasowej. – Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy, ponieważ lata spędzone z dala od boiska, od czasu zakończenia kariery uświadomiły mi, że jest to droga, którą chcę podążać. Jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłem do Juventusu – kontynuował.

Pirlo: Juventus najlepszy na start

Choć Pirlo nie ma doświadczenia trenerskiego, nie mógł narzekać na propozycje pracy. – Otrzymałem też oferty z klubów Serie A i Premier League, ale uznałem, że Juventus jest najlepszym miejscem na początek – kontynuował były piłkarz Juventusu, który w turyńskim zespole występował w latach 2011-2015.

– Uczyłem się od kiedy przestałem grać. Byłem bardzo ciekawy i chętny do nauki, więc pochłonęło mnie to w stu procentach. W trakcie swojej kariery miałem wielu trenerów i wszyscy coś mi dali, od Carlo Ancelottiego po Marcello Lippiego i Massimiliano Allegriego – mówił Pirlo.

– Każdy trener musi jednak podążać swoją własną drogę. W mojej głowie jest specyficzny sposób gry i zawsze zmierzam do zwycięstwa. Nienawidziłem pewnych rzeczy jako zawodnik i nigdy więcej nie chciałem ich widzieć. Problemem nie są systemy gry, a praca z zawodnikami o danej charakterystyce – dodał nowy trener drugiego zespołu Juventusu.

Współpraca z Sarrim

– Chciałbym grać w dzisiejszym Juventusie. Lubię styl gry preferowany przez Sarriego, w którym rozgrywający jest często przy piłce. Naprawdę dobrze bym się bawił. Na pewno spróbuję nawiązać kontakt z Sarrim, aby pomóc tym młodym zawodnikom w rozwoju i wejściu do drużyny seniorów – dodał Pirlo.

Komentarze