Pirlo: mamy tylko jeden cel

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus w środowy wieczór stanie przed szansą zdobycia drugiego trofeum w obecnym sezonie. W finałowym meczu Pucharu Włoch Stara Dama zmierzy się z Atalantą Bergamo. Szkoleniowiec turyńskiego zespołu Andrea Pirlo spodziewa się intensywnego pojedynku.

– Nie sądzę, aby to było defensywne spotkanie. Każdy wie, że kiedy mierzysz się z Atalantą, to możesz spodziewać się celnych strzałów, tempa i intensywności – powiedział Pirlo. – To praktycznie mecz na europejskim poziomie. Jesteśmy gotowi, znamy ich i wiemy, czego się spodziewać. Jest trofeum do zdobycia, zasłużyliśmy na to miejsce w finale i teraz chcemy przywieźć ten puchar do domu. O reszcie będziemy myśleć od czwartku – kontynuował.

Puchar Włoch priorytetem

Andrea Pirlo zapewnia, że Juventus jest skupiony tylko i wyłączenie na środowym finale pucharu i nie myśli o ostatniej kolejce Serie A, w której będzie walczyć o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Bianconeri muszą pokonać Bolonię, a także liczyć na potknięcie Milanu lub Napoli.

– Na naszą mentalność nie będzie miała wpływu Serie A, ponieważ jesteśmy skupieni tylko na finale. To co się wydarzyło jest już przeszłością, więc przed jutrzejszym meczem jedyne o czym musimy myśleć to zabranie tego trofeum do domu – mówił trener Juventusu.

Szansa na kolejne trofeum

Dla Juventusu i Pirlo będzie to okazja do zdobycia drugiego trofeum w obecnym sezonie. Wcześniej Stara Dama sięgnęła bowiem po Superpuchar Włoch.

– Mam szczęście mieć dwa finały w moim pierwszym sezonie, podczas gdy dla Gian Piero Gasperiniego jest to dopiero drugi w karierze. Mieliśmy dwie różne ścieżki kariery, ale jesteśmy dwoma różnymi trenerami o bardzo odmiennych osobowościach. On doprowadził Atalantę do Ligi Mistrzów, a sukcesy jego drużyny są rozpoznawalne w całej Europie. Ja jestem dopiero na początku mojej kariery i mam nadzieję, że będę miał jeszcze wiele takich finałów jak ten – powiedział szkoleniowiec Starej Damy.

Pirlo podczas przedmeczowej konferencji prasowej nie chciał także rozmawiać na temat swojej przyszłości. – Odpowiadałem na to na to pytanie tysiąc razy. Jestem po prostu skupiony na tym, by dobrze wykonać swoją pracę, poprzez wygraną jutro i w niedzielę. Na rozmowy o przyszłości będziemy mieli czas – dodał Pirlo.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze