Pirlo: Jestem w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. Getty Images

Po raz pierwszy w roli trenera Juventusu FC obecny na konferencji prasowej był dzisiaj Andrea Pirlo. Opiekun Starej Damy przekonywał w jej trakcie, że przybył do ekipy z Piemontu po to, aby przywrócić w niej entuzjazm. Włoch dał też do zrozumienia, że Igor Tudor był dla niego najlepszą opcją na asystenta.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że Pirlo na stanowisku pierwszego szkoleniowca Juve zastąpił Maurizio Sarriego. 41-latek jest zdania, że znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Na wszystko przyjdzie czas

– Chcę przywrócić entuzjazm w klubie. Powiedziałem chłopakom dwie rzeczy, gdy się spotkaliśmy. Po pierwsze musimy grać piłką, a po drugie, gdy ją stracimy, należy ją jak najszybciej odzyskać – powiedział Pirlo cytowany przez Football Italia.

– Jestem pewny tego, że znalazłem się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. Jak będzie grał mój zespół? Możemy grać trzema lub czterema defensorami. Nie mam jeszcze wymyślonego ustawienia na grę. Na wszystko przyjdzie czas – kontynuował Włoch.

– Będziemy rozmawiać z zawodnikami. W trakcie treningów będziemy ich przekonywać do naszych pomysłów. Cel Juve jest jasny, zwycięstwo. Na tym się będziemy skupiać – zaznaczył opiekun Bianconerich.

– Gdy pojawiłem się w Juve, czułem się swobodnie. Spotkałem wielu ludzi, z którymi współpracowałem w przeszłości – dodał były reprezentant Włoch.

Idealny asystent

Do turyńskiej ekipy wrócił także Chorwat Tudor. Na jego temat Pirlo też wyraził kilka zdań, przekonując, że wybrał idealnego asystenta.

– Tudor był moim wyborem. Potrzebowałem asystenta z doświadczeniem, byłego piłkarza i byłego obrońcę, a przede wszystkim człowieka z pewnym typem osobowości – mówił trener Juventusu.

– Igor był również zawodnikiem Juve, więc to idealny asystent – zaznaczył Pirlo.

Komentarze