Pirlo i Zidane odmawiają komentarzy na temat Superligi

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus FC i Real Madryt to dwa z 12 klubów, które są za tym, aby utworzyć Superligę. Rozgrywki mające być konkurencją dla Ligi Mistrzów wywołały mnóstwo mieszanych odczuć. Tymczasem przed spotkaniami ligowymi na konferencjach prasowych o zdanie na temat nowego projektu zostali zapytani trenerzy Królewskich i Starej Damy, ale nie chcieli wyrażać w tej kwestii opinii.

Trenerzy nabrali wody w usta

Na czele władz Superligi stoją przede wszystkim prezydent Realu Madryt Florentino Perez i sternik Juventusu Andrea Agnelli. Obaj mają cel, aby zapewnić klubom, które wywołują największe zainteresowanie, stabilność finansową.

Zdecydowanie przeciwna utworzeniu nowych rozgrywek jest jednak UEFA, która jest świadoma tego, że bez największych klubów w Europie nie będzie w stanie wygenerować takich zysków, jak z przedstawicielami czołowych ekip z Premier League, La Liga, czy Serie A.

Dyplomacja level hard

Zinedine Zidane zapytany wprost, co myśli o Superlidze nie chciał zabierać w tej sprawie głosu. – To są pytania do prezydenta klubu. Ja jestem tutaj, aby odpowiadać na pytania dotyczące naszego najbliższego spotkania. Nie chcę wypowiadać się na temat nowych rozgrywek – stwierdził Zidane.

Podobną drogę w rozmowie z przedstawicielami mediów na temat Superligi obrał opiekun Starej Damy.

– Jesteśmy skupieni na tym, aby wywalczyć awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Prezydent rozmawiał dzisiaj z zespołem o projekcie nowych rozgrywek. Wiemy, że jest jedną z kluczowych postaci w sprawie Superligi. W każdym razie ja nie czuję się osobą kompetentną, aby wypowiadać się w tej sprawie. Myślę, że najlepiej poruszać ten temat w rozmowach z naszym prezydentem – rzekł Andrea Pirlo w trakcie konferencji prasowej przed starciem ze Spezią Calcio.

Komentarze

Comments 4 comments

Zidane Ty cicho siedź i się nie wypowiadaj! Bo w tym momencie geniusz z Madrytu z giermkiem z Turynu wymyślają nową dyscyplinę sportu!
Florentino Perez: “Liga Mistrzów jest ciekawa od ćwierćfinałów. Wcześniej gramy z mniejszymi klubami, co nie jest atrakcyjne dla młodych ludzi. Jeśli młodzi uważają, że mecze są za długie, to być może dlatego, że nie są wystarczająco dobre. A może musimy je skrócić…” 😀 😀 😀
Pirlo o Andrea Agnelli “… jest jedną z kluczowych postaci w sprawie Superligi. ”
No to Pirlo powiedział o jedno zdanie za dużo. Niektórzy zaczną się wycofywać z tego projektu. Przecież ten wielki reformator, mózg przedsięwzięcia i wizjoner wpędzi ten projekt w PEWNE długi tak jak to zrobił z Juventusem. Choć muszę przyznać, że jego autorski pomysł z Pirlo jako trenerem Juve mi się podoba. 😀

No niemożliwa jest ta Twoja frustracja, złapała i nie chce puścić. Ale naprawdę wszyscy to rozumiemy – policzyliśmy na palcach jednej ręki ile razy Napoli za Twojego życia i swojego istnienia było w tabeli wyżej od Juventusu i wiemy co spowodowało te nieodwracalne procesy w Twoim mózgu. A teraz odetchnij już bo masz gula od wczoraj – Perez zapowiedział, że być może zaprosi czasem Napoli do tortu. Przemówił do Ciebie też sam diabeł wcielony:

„Z gwarantowanymi 350 milionami euro rocznie, Scudetto zawsze będzie wygrać Juventus, Milan lub Inter” – miał usłyszeć Agnelli podczas telekonferencji.
Prezes Juventusu miał z kolei na te zarzuty odpowiedzieć: „Ale wydaje mi się, że przecież nawet bez Superligi dzieje się tak od 80 lat”.
Według La Repubblica odpowiedź ta miała doprowadzić do szewskiej pasji pozostałych prezydentów, a także niepotrafiących pogodzić się z rzeczywistością Fan_Tulipana i dalmare.