Pirlo i jego los w Juve przesądzony. Co dalej?

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Andrea Pirlo wszystko wskazuje na to, że po sezonie rozstanie się z Juventusem. La Gazetta dello Sport przekonuje natomiast na swoich łamach, że 41-latek nie będzie w przyszłym sezonie prowadził młodzieżowego zespołu Starej Damy do lat 23, a spróbuje swoich sił za granicą.

Pirlo dokończy sezon, a później arrivederci

Andrea Pirlo ma konkretny cel na ostatnie dwa spotkanie ligowe w trakcie kampanii 2020/2021. Jest nim oczywiście wywalczenie miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów. Aktualnie turyńczycy plasują się na piątym miejscu w tabeli Serie A, tracąc oczko do czwartego Napoli.

Bianconeri również mają szanse na kolejne po Superpucharze Włoch trofeum. Mogą wygrać Coppa Italia, a o sukces w tych rozgrywkach powalczą z Atalantą. Co prawda obecny szkoleniowiec Juventusu ma kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku, ale fala niepowodzeń będzie prawdopodobnie skutkować zmianą na stanowisku opiekuna Starej Damy, niezależnie od tego, czy Włoch odniesienie sukces, czy nie.

La Gazzetta dello Sport wydaje się przekonania, że Pirlo na dobre rozstanie się z Juventusem. Młody trener jest mocno zafascynowany angielską Premier League i nie jest wykluczone, że będzie chciał podjąć pracę na Wyspach Brytyjskich. Włoscy dziennikarze przekonują jednocześnie, że były reprezentant Włoch nie myśli aktualnie o przyszłości, a skupia się na najbliższych meczach Juve.

Odnotujmy, że Stara Dama w sobotni wieczór zmierzy się na swoim stadionie z Interem Mediolan w spotkaniu 37. kolejki Serie A. Tymczasem w przyszłym tygodniu rywalem Juve będzie Bologna. Z kolei w najbliższą środę turyńczycy rozegrają finał Pucharu Włoch.

Komentarze