Ważna deklaracja Zielińskiego ws. przyszłości w Napoli

Pitor Zieliński
Pitor Zieliński Pressfocus

Niedawno powrócił temat z potencjalnym transferem Piotra Zielińskiego i opuszczeniem Neapolu. Cała informacja wywołała najwięcej niepokoju wśród kibiców Azzurrich. Aktualnie większość drużyny przebywa na przedsezonowym zgrupowaniu w Dimaro, gdzie reprezentant Polski odniósł się do ostatnich informacji i przy okazji zdradził plany odnośnie najbliższej przyszłości w klubie.

  • Napoli przebywa obecnie w Dimaro, gdzie piłkarze trenują pod okiem nowego trenera, Luciano Spallettiego
  • Od kilku dni media donoszą, że Piotr Zieliński jest na liście życzeń europejskich gigantów
  • Reprezentant Polski skorzystał z okazji i wysłał jasny sygnał kibicom oraz klubowi ws. swojej przyszłości

Luciano Spalletti wykona plan minimum?

Zeszłoroczna kampania ligowa w wykonaniu piłkarzy Napoli pozostawiła spory niedosyt. Na nieszczęście Azzurrich kilkumiesięczny wysiłek prysł w ostatniej kolejce Serie A. Wówczas remis z Hellas Veroną wyrzucił zespół z TOP4 i z pracą na stanowisku trenera pożegnał się Genarro Gattuso.

De Laurentiis szybko znalazł zastępce a został nim Luciano Spalletti. Doświadczony trener pozostawał bezrobotny od 2019 r. Trzeba przyznać, że 62-latek przed Napoli prowadził AS Romę czy Inter Mediolan, więc nic dziwnego, że z klubu dochodzą głosy o chęci wywalczenia trzeciego Scudetto w historii Neapolu oraz wywalczenia miejsca, gwarantującego gry w Champions League.

Aktualnie drużyna pod okiem nowego szkoleniowca przygotowuje się do sezonu 2021/22 w Dimaro. Wśród zawodników brakuje jeszcze włoskich uczestników Euro 2020, ale nie przeszkadza to w wdrażaniu nowych pomysłów taktycznych. Z wieści przytoczonych przez włoskie media wynika, że na zgrupowaniu panuje znakomita atmosfera i dotychczas nikt nie narzekał na poważne problemy ze zdrowiem.

Co z przyszłością Piotra Zielińskiego?

Piotr Zieliński ma ważny kontrakt do 2024 r. Reprezentant Polski przebywa z resztą drużyny w Dimaro, gdzie po jednym z treningów odniósł się do ostatnich plotek transferowych z jego udziałem. W krótkiej rozmowie z “Tuttomeracto”, Polak zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość.

Wszyscy ponownie się poznajemy, jest nowy trener ze swoim sztabem. Wszyscy świetnie wiedzą, jak stawić czoła trudnościom i dobrze przygotować się do sezonu – rozpoczął Zieliński.

Czuję się gotowy, aby walczyć o najwyższe cele z Napoli, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wszystkie marzenia naszych fanów się spełniły. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wygrać tytuł, na który czeka się tutaj od tylu lat. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągniemy doskonałe wyniki – zaznaczył.

Można dojść do wniosku, że Piotr Zieliński nigdzie się nie wybiera i pozostaje skupiony w walce o najwyższe cele pod dowództwem Spallettiego. W poprzednim sezonie łącznie wystąpił w 47 spotkaniach, w których zanotował 13 asyst i 10 bramek. Co ciekawe, był to jeden z lepszych sezonów 27-latka w historii gry dla Napoli.

Przeczytaj również: Insigne nie zaakceptuje obniżki pensji. Mistrz Europy opuści Neapol?

Komentarze