Zieliński rozczarowany po remisie z Alkmaar

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli zremisowało czwartkowy mecz z AZ Alkmaar w ramach piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Rozczarowania takim obrotem wydarzeń nie ukrywał Piotr Zieliński. Polski pomocnik spędził 61 minut na boisku w meczu przeciwko ekipie z Eredivisie

Czytaj dalej…

SSC Napoli mimo podziału punktów z AZ Alkmaar utrzymało pozycję lidera grupy F, legitymując się dorobkiem 10 punktów na koncie. Ekipa z Kampanii nie może być jeszcze pewna gry w 1/16 finału rozgrywek, gdyż za plecami włoskiej ekipy czai się oprócz holenderskiej drużyny także Real Sociedad San Sebastian, z którym Azzurri zagrają za tydzień. Zespoły z Hiszpanii i Holandii mają po osiem “oczek”.

– Stworzyliśmy okazje strzeleckie, ale mogliśmy zrobić więcej i lepiej je wykończyć – mówił Zieliński przed kamerą Sky Sport Italia.

– Szkoda tej straty punktów, bo chcieliśmy wygrać za wszelką cenę. Myślę, że dzisiaj nie byliśmy wystarczająco skoncentrowani pod bramką rywali. To nie pierwszy raz, gdy mamy mnóstwo okazji, a nie ma to przełożenia na nasz wynik. Musimy poprawić się pod tym względem – zaznaczył Polak.

Zieliński powoli wraca do swojej najlepszej dyspozycji po kilku tygodniach spędzonych na kwarantannie po zakażeniu na COVID-19. Chociaż ostatnio zmienia się jego pozycja na boisku.

– Powoli wracam do formy, Staram się cały czas poprawiać swoją grę. Staram się dawać z siebie wszystko, niezależnie od tego, gdzie gram. Najlepiej czuje się jednak na boisku, gdy gry w trzyosobowym składzie w pomocy na lewej stronie. Na tej pozycji zaczynałem grać i tam się czuję najlepiej. W każdym razie jestem gotowy grać wszędzie tam, gdzie ustawi mnie trener, jeśli ma to pomóc zespołowi – podsumował reprezentant Polski.

Komentarze