Piotr Zieliński przegonił Diego Maradonę

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Pressfocus

W sobotę doszło do interesującej rywalizacji pomiędzy Napoli i Atalatntą (2:3). Piotr Zieliński zdobył gola i rozegrał całe spotkanie. Co prawda, Azurri odnieśli drugą porażkę w tym sezonie. Jednak cieszyć może osiągnięcie polskiego pomocnika, który pod względem liczby występów przegonił Diego Maradonę.

  • Luciano Spaletti odmienił losy Napoli
  • Dziś Azzurri walczą o najwyższe cele w Serie A
  • Piotr Zieliński jest w świetniej formie i w sobotę (4 grudnia) pobił liczbę występów Diego Maradony w klubie

Piotr Zieliński w świetnej formie

Piotr Zieliński notuje jeden z lepszych sezonów. Dotychczas uzbierał już sześć trafień i cztery asysty od startu Serie A i Ligi Europy. W dodatku Napoli pod dowództwem Luciano Spalettiego wygląda coraz lepiej. Klub utrzymuje tempa największym i dziś śmiało może myśleć o Scudetto.

Do końca kampanii 2021/22 pozostało jeszcze sporo kolejek. Tymczasem w sobotę (4 grudnia) Piotr Zieliński zaliczył 258 mecz w barwach Napoli. Swój występ zwieńczył również golem, ale jego drużyna ostatecznie uznała wyższość Atalanty (2:3). Taką ilość rozegranych spotkań można śmiało nazwać historyczną. Polak wyprzedził klubową legendę, czyli Diego Armando Maradonę. Argentyńczyk zdążył założyć błękitną koszulkę 257 razy.

Oczywiście faktem jest, że w dzisiejszych czasach kluby mają zdecydowanie więcej obowiązków. Zawodnicy rywalizują ze sobą, co kilka dni, natomiast piłkarskie kalendarze i tak są zapchane do granic możliwości. Obu panów różni jednak ilość zdobytych goli. Maradona w tym samym momencie miał już ich 115, z kolei 27-latek z nad Wisły może pochwalić się łącznie 38 trafieniami.

Niespodziewanie Napoli nie najlepiej radzi sobie w rozgrywkach europejskich. Azzurri po pięciu kolejkach fazy grupowej uzbierali zaledwie siedem punktów. W czwartek zagrają o awans z Leicester. O potencjalne zwycięstwo może być łatwiej, z powodu rozegrania pojedynku na stadionie w Neapolu.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 14:05.

Przeczytaj również: Dumfries przed czasem weryfikacji

Komentarze

Comments 2 comments