“Reprezentacja Polski ma jakość, ale na razie jej nie pokazaliśmy”

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Grzegorz Wajda

Piotr Zieliński w rozmowie z dziennikiem “La Gazzetta dello Sport” opowiedział o swoich odczuciach związanych z trwającymi mistrzostwami świata w Katarze. Reprezentacja Polski co prawda awansowała do 1/8 finału mundialu, ale styl gry naszej kadry pozostawia wiele do życzenia, co zauważa także ofensywny pomocnik.

  • Piotr Zieliński udzielił wywiadu “La Gazzetta dello Sport”
  • Popularny “Zielu” wskazał problemy reprezentacji Polski
  • Pomocnik ma nadzieję, że “Biało-Czerwoni” zagrają lepiej z Francją

“Za bardzo się wycofujemy, zostawiamy inicjatywę przeciwnikom, a to nie jest dobre”

Styl gry reprezentacji Polski ewidentnie nie sprzyja uwydatnianiu atutów Piotra Zielińskiego. Napoli, w którym na co dzień występuje 28-letni pomocnik, prezentuje zdecydowanie bardziej ofensywny futbol. Playmaker czuje się jak ryba w wodzie w taktyce Luciano Spalettiego. Gorzej to wygląda w kadrze, lecz koniec końców wydaje się, że najważniejszy jest osiągnięty przez “Biało-Czerwonych” cel, czyli awans do 1/8 finału mistrzostw świata.

Nie wiem, dlaczego mecz przeciwko Argentynie tak się potoczył. Może zjadła nas presja z powodu gry przeciwko tak wielkiemu rywalowi. Leo Messi jest geniuszem, umieszcza piłkę tam, gdzie chce. Oczywiście, jeśli w taki sposób zagramy z Francją, to na pewno nie wygramy, ale cieszymy się tą chwilą – powiedział Piotr Zieliński.

Jeśli grasz przeciwko Leo Messiemu, to ryzykiem jest otrzymanie kartki. Z ławki krzyczeli do nas, żebyśmy nie stracili bramki i nie złapali żółtej kartki. Łatwo powiedzieć, a gorzej zrobić. W pewnej chwili chciałem poprosić Argentyńczyków, którzy grają w lidze włoskiej, żeby trochę zwolnili tempo. Wojciech Szczęsny? Jest jednym z najlepszych na świecie. Zdecydowanie zasługuje na tę satysfakcję – dodał ofensywny pomocnik.

Do tej pory nie udało nam się się zagrać tak dobrze, jak byśmy mogli. Za bardzo się wycofujemy, zostawiamy inicjatywę przeciwnikom, a to nie jest dobre. W Napoli dzieje się odwrotnie, utrzymujemy piłkę i mamy wiele rozwiązań na oddanie strzału, posiadamy wielu zawodników o bardzo wysokiej jakości. W reprezentacji Polski też jest jakość, ale na razie jej nie pokazaliśmy. Mam nadzieję, że zobaczycie ją z Francją – zakończył 28-latek.

Komentarze

Na temat ““Reprezentacja Polski ma jakość, ale na razie jej nie pokazaliśmy”

Reprezentacja Polski ma ogromną jakość… tylko to ewentualne łapanie żółtych kartek ograniczało jej niesamowite możliwości.
Gdyby nie liczyły się te koszmarne żółte kartki to my tą Argentynę byśmy zmiażdżyli, otoczyli i rozszarpali. Normalnie te kartki ograniczają i hamują nasz nieograniczony kunszt piłkarski… 😀