Pioli: Zlatan jest mistrzem

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Od zwycięstwa ligową rywalizację w nowym sezonie Serie A rozpoczęli piłkarze Milanu. W poniedziałkowy wieczór, drużyna Stefano Pioliego, po dwóch trafieniach Zlatana Ibrahimovicia pokonała 2:0 Bolonię. Szkoleniowiec Rossonerich był zadowolony z postawy swojego zespołu, ale przyznał również, że widzi obszary, w których musi się poprawić.

Czytaj dalej…

– Kiedy drużyna jest w dobrej formie fizycznej, nogi i ciało idą w parze z umysłem. Dobrze poradziliśmy sobie z bardzo agresywnym, intensywnym przeciwnikiem. Do drugiej bramki szło nam bardzo dobrze, stwarzaliśmy sytuacje i naciskaliśmy. Są pewne obszary, w których musimy się poprawić, gdy już obejmiemy prowadzenie – powiedział szkoleniowiec Rossonerich.

Kolejne dwie gola w tym sezonie zdobył Zlatan Ibrahimović. – Kiedy drużyna dobrze funkcjonuje, indywidualności również grają lepiej. Zlatan jest mistrzem i potwierdza to za każdym razem, gdy wchodzi na boisko, nawet podczas treningów – kontynuował Pioli.

– Drużyna gra z dużą pewnością, potrafi zacisnąć zęby pod presję i walczyć. Mechanizmy taktyczne funkcjonują bardzo dobrze. To są jeszcze w dużej mierze młodzi zawodnicy i dlatego mają duży potencjał, aby stać się jeszcze lepzymi. Mamy dużo jakości w grze na bokach, muszą tylko nauczyć się lepiej czytać grę, kiedy atakować lub kiedy zakładać pressing – dodał szkoleniowiec mediolańskiego zespołu.

Komentarze