Pioli zignorował Ibrahimovicia

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

– To wspaniałe zwycięstwo, bardzo ważne dla naszych fantastycznych kibiców – mówił po zakończeniu derbowego spotkania szkoleniowiec Milanu, Stefano Pioli. Rossoneri w sobotni wieczór odnieśli czwartą ligową wygraną z rzędu, tym razem znajdując sposób na pokonanie Interu Mediolan.

Czytaj dalej…

– Oczywiście jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pokonać bardzo dobrego rywala, który przysporzył nam wielu problemów. Trzymaliśmy się jednak razem i odpowiadaliśmy, kiedy mieliśmy okazję. To ważne zwycięstwo, ale przed nami długa droga i mamy jeszcze bardzo wiele do poprawy – powiedział Pioli w pomeczowym wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Ibrahimović ponownie nie zawiódł

Bohaterem Rossonerich po raz kolejny był Zlatan Ibrahimovic, który zdobył obie bramki dla swojego zespołu. Szwed spędził na murawie pełne 90 minut, choć dopiero tydzień temu wrócił do treningów z drużyną po przerwie spowodowanej zakażeniem koronawirusem.

– Był zmęczony. Prosił mnie o zmianę, ale tym razem go nie posłuchałem. Ibrahimović jest mistrzem pod każdym względem, jest wkład w zespół jest kluczowy. Gratuluję mu i wszystkim moim zawodnikom – powiedział szkoleniowiec. – Moje relacje z Ibrą? To wzorowy zawodowiec, który zawsze jest do dyspozycji. Pierwszego dnia powiedział do mnie: “Ty jesteś trenerem, ja jestem zawodnikiem i wszystko szanuje” – kontynuował.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że Pioli pożegna się z klubem. Ostatecznie obie strony zdecydował się na kontynuowanie współpracy, co na razie ma tylko pozytywne efekty. – Kto za dużo myśli o przeszłości, nie cieszy się teraźniejszością. Chcemy dalej iść tą drogą, duch zespołu jest niesamowity. Wiemy, że będziemy mieli kłopoty, żadne zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. Możemy jeszcze wiele poprawić, ale z charakterologicznego punktu widzenia ten zespół poczynił znaczny postęp – mówił Pioli.

Pioli nie myśli o tytule

Po czterech spotkaniach Milan ma na swoim koncie komplet 12 punktów i prowadzi w tabeli Serie A. Czy Rossoneri mogą się w tym sezonie włączyć do walki o mistrzowski tytuł?

– Są trzy lub cztery zespoły, które poczyniły większe inwestycje niż my. Musimy być ambitni, ale nie będzie łatwo rzucić wyzwania innym zespołem. Mamy nadzieję, że pod koniec sezonu znajdziemy się w gronie zadowolonych drużyn, ale aby zdobyć Scudetto musimy podnieść poziom zawodników. Nasz projekt jest projektem długoterminowym – dodał.

Komentarze