Pioli z jasną deklaracją ws. Milanu i reprezentacji Włoch

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

Stefano Pioli chciałby pozostać w roli trenera Milanu “tak długo, jak to możliwe”. Szkoleniowiec Rossonerich przyznaje, że interesuje go praca z reprezentacją Włoch, ale jest to dla niego raczej odległy temat.

  • Stefano Pioli przyznał, że jego celem jest kontynuowanie pracy z Milanem tak długo jak to możliwe
  • Obecna umowa 56-letniego szkoleniowca obowiązuje do czerwca 2022 roku, ale są już prowadzone rozmowy w sprawie nowego kontraktu
  • Pioli nie wyklucza możliwości objęcia w przyszłości posady selekcjonera reprezentacji Włoch

Prestiżowa nagroda dla Pioliego

56-letni szkoleniowiec odebrał nagrodę Liedholm Award, nazwaną tak na cześć byłego trenera Romy i Milanu Nilsa Liedholma, która jest przyznawana za dżentelmeńskie zachowanie i podejście w sporcie.

– Jestem dumny z otrzymania tej nagrody, ponieważ Nils reprezentował elegancję, styl i mądrość, będąc dżentelmenem zarówno na boisku, jak i poza nim – powiedział Pioli, cytowany przez Football Italia.

– Przekazał mi wiele z tych wartości i na swój sposób staram się robić to samo. Rozpoczęliśmy naszą podróż w Milanie dwa lata temu i mamy nadzieję, że wkrótce zbierzemy nagrody, ale to wymaga czasu – powiedział szkoleniowiec Rossonerich. – Myślę, że najważniejsza rzeczą jako trener jest to, aby zawsze być sobą. W swoją pracę wkładam całego siebie, a w piłce nie jest łatwo znaleźć równowagę. To młody zespół Milanu, ale taki, który ma czas na rozwój i pozwolenie na popełnianie błędów, aby wejść na wyższy poziom – dodał.

Pioli o przyszłości

Prowadzony przez Stefano Pioliego Milan zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów do prowadzące Napoli. Obecna umowa szkoleniowca obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu, ale obie strony prowadzą już rozmowy w sprawie jej przedłużenia do 2024 roku.

– Milan to wielki klub i mam nadzieję, że zostanę w nim tak długo, jak to możliwe. Miałem pozytywne odczucia od pierwszego dnia, stworzyliśmy świetne relacje ze wszystkimi, wszyscy pracujemy w tym samym kierunku. To jest fundamentalne – powiedział Pioli.

Pioli był również pytany o możliwość objęcia przez niego posady selekcjonera reprezentacji Włoch. – W przyszłości byłoby to miłe, ale w tej chwili chcę spędzać każdy dzień na boisku treningowym – dodał.

Zobacz także: Chiellini opuścił zgrupowanie, dwóch piłkarzy wróciło do treningów

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 14:43.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze