Pioli z dobrą nowiną. Młody obrońca wraca do treningów

Matteo Gabbia
Matteo Gabbia fot. PressFocus

Matteo Gabbia według medialnych informacji wyleczył już kontuzję kolana, z którą borykał się w ostatnim czasie. Jednocześnie zawodnik ma wrócić do treningu z Milanem.

Matteo Gabbia niewykluczone, że będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu Rossonerich przez trenera już na mecz ligowy w kolejnym tygodniu. Przypomnijmy, że zawodnik zmagał się z kontuzją więzadła pobocznego lewego kolana.

Tuttosport przekonuje na swoich łamach, że piłkarz doszedł już do pełnej sprawności. Zatem nic nie ma stać na przeszkodzie, aby zagrał już 13 lutego w spotkaniu przeciwko Spezii. Priorytetem ma być jednak przygotowanie zawodnika do gry na starcie w Lidze Europy przeciwko Crvenie Zvezdzie Belgrad.

Gabbia to wychowanek teamu z San Siro. W trwającym sezonie wystąpił w 11 spotkaniach. 21-latek to środkowy obrońca, mogący grać też w pomocy. Kontrakt piłkarza z mediolańską ekipą obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Milan to aktualnie lider Serie A, legitymujący się dorobkiem 46 punktów na koncie. Podopieczni Stefano Pioliego o dwa oczka wyprzedzają drugi w klasyfikacji Inter Mediolan. Z kolei w najbliższą niedzielę w roli gospodarza mają zagrać z Crotone.

Rossoneri na trwającą kampanię celują przede wszystkim w wywalczenie miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów. Fakt, że Milan został jednak mistrzem zimy w Serie A, sprawia, że kibice tego zespołu zaczynają coraz bardziej wierzyć w 19. w historii klubu mistrzostwo Włoch. Godne uwagi jest to, że mediolańczycy ostatnie scudetto wywalczyli w 2011 roku.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 18:50.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze