Pioli trenerem października we Włoszech

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

Choć AC Milan nadal nie wygrał w Lidze Mistrzów, w Serie A Rossoneri radzą sobie świetnie. W październiku zanotowali komplet zwycięstw, a Stefano Pioli został wybrany trenerem miesiąca.

  • AC Milan kiepsko radzi sobie w Lidze Mistrzów, ale w Serie A jeszcze nie przegrał
  • W październiku Rossoneri zanotowali komplet pięciu zwycięstw
  • Te wyniki sprawiły, że Stefano Pioli został wybrany trenerem miesiąca we Włoszech

Stefano Pioli najlepszy w październiku

AC Milan ma za sobą imponujący start w lidze. Po jedenastu kolejkach Rossoneri pozostają niepokonani, a nie obejmują fotelu lidera tylko przez równie świetną dyspozycję Napoli. W październiku mediolańczycy prezentowali się wybornie. Wyszli zwycięsko z każdego z pięciu ligowych starć. Trzeba zresztą dodać, że terminarz nie był dla nich łaskawy. Zespół z San Siro mierzył się, między innymi z Atalantą (3:2) i Romą (2:1). Poza tym, Milan wyszedł też zwycięsko z pojedynków z Hellasem (3:2), Bologną (4:2) oraz Torino (1:0).

Ta fantastyczna seria nie umknęła włodarzom ligi. Za swoją pracę nagrodzony został Stefano Pioli, którego wybrano najlepszym menedżerem minionego miesiąca. Dla porównania, liderujące Napoli wygrało czterokrotnie, ale zanotowało bezbramkowy remis z Romą.

Fani Rossonerich mogą być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców na krajowym podwórku, ale powrót do Europy jest – póki co – niezwykle bolesny. Milan znalazł się w grupie śmierci i po czterech kolejkach ma na koncie zaledwie jedno oczko, wywalczone dzięki remisowi z Porto.

Przed przerwą reprezentacyjną mediolańczyków czeka jeszcze tylko jedno, acz niezwykle prestiżowe spotkanie. Na San Siro zmierzą się bowiem z rywalem zza miedzy, Interem.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 20:50.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Dybala wciąż musi czekać z podpisem nowej umowy z Juve.

Komentarze