“Leao przeszedł trudny okres, tak jak i Milan”

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

Stefano Pioli notuje ostatnio dobry czas jako trener AC Milan. Włoch wziął udział w konferencji prasowej, na której wypowiadał się na temat dwumeczu z Napoli czy Rafaela Leao.

  • AC Milan rozbił ostatnio SSC Napoli (4:0)
  • Stefano Pioli wziął udział w konferencji, podczas której wypowiedział się na temat nadchodzącego dwumeczu z Partenopei w Lidze Mistrzów
  • Szkoleniowiec zabrał też głos na temat Rafaela Leao

“Nie dostosowuję taktyki do jednego gracza”

AC Milan w miniony weekend, dość niespodziewanie, rozbił SSC Napoli (4:0) w meczu Serie A. Te dwa zespoły niebawem spotkają się również w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Musimy utrzymać napięcie. Mecze wygrywa się głównie dzięki nastawieniu i determinacji, dopiero potem jakości. Musimy być pokorni, liga jest dla nas ważna i musimy wykorzystać mecze u siebie – powiedział Stefano Pioli podczas konferencji. – Musimy być skupieni. Wygraliśmy ważny mecz w Neapolu, ale musimy pokazywać taki poziom za każdym razem. Musimy skupiać się tylko na jutrze – dodał, mając na myśli nadchodzący mecz z Empoli.

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Rafael Leao woli grać na skrzydle, a nie na środku ataku.

Nie dostosowuję taktyki pod pojedynczych graczy. Rafa powiedział mi coś dokładnie odwrotnego, ale najważniejsze jest to, że jest szczęśliwy i gra z uśmiechem. Nie powinien się niczym martwić ani niepokoić. Przeszedł przez trudny okres, podobnie jak cały zespół – skomentował tę sytuację włoski szkoleniowiec.

AC Milan wciąż musi walczyć o zapewnienie sobie miejsca w czołowej czwórce w Serie A. obecnie Rossoneri mają zaledwie punkt przewagi nad piątą Romą. Już w piątek czeka ich domowe starcie z Empoli.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze