Pioli przed meczami z Napoli. “Nikt nie jest niepokonany”

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

W kwietniu AC Milan trzykrotnie zmierzy się z SSC Napoli. Stefano Pioli docenia klasę rywala, ale uważa, że nie ma drużyn niepokonanych. Do tego chwalił zrównoważony projekt Rossonerich.

  • W kwietniu AC Milan zmierzy się z SSC Napoli trzykrotnie. Poza starciem w Serie A, obie ekipy spotkają się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów
  • Stefano Pioli uważa, że żaden zespół nie jest perfekcyjny
  • Włoch twierdzi też, że jego klub jako jeden z niewielu dysponuje zrównoważonym projektem

“Mecze z Napoli będą kluczowym momentem sezonu”

Przed AC Milan kluczowy miesiąc. Zespół nie ma już wielkich szans na obronę tytułu mistrzowskiego, ale wciąż walczy o zachowanie miejsca w czołowej czwórce. Do tego Rossonerich czeka dwumecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z SSC Napoli. Jakby tego było mało, obie strony spotkają się też już w najbliższą niedzielę w starciu ligowym.

Bez wątpienia [mecze z Napoli będą kluczowe dla oceny sezonu – przyp. PP]. Gramy ze sobą w niedzielę w lidze, to trochę inna sprawa. W Lidze Mistrzów czekają nas za to dwa kolejne wyzwania. Napoli to bardzo silny zespół, ma świetnych graczy i rozgrywają fantastyczny sezon. Liga Mistrzów to jednak Liga Mistrzów – powiedział Stefano Pioli. – Nikt nie jest idealny lub nie do pokonania – dodał.

Ponadto trener Rossonerich pochwalił zarządzanie klubu, w którym pracuje.

Jesteśmy jednym z nielicznych klubów ze zrównoważonym projektem. Tylko nielicznym zespołom udaje się obronić tytuł mistrzowski i rywalizować w Europie. To poważny krok, którego nie udało nam się jeszcze wykonać. Ten rok daje nam jednak szansę na zrozumienie pewnych kwestii, poprawienie się i stanie się lepszym klubem – wyznał Włoch.

Początek hitowego starcia Serie A już w niedzielę o godzinie 20:45.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze