Pioli: Szóste miejsce za rok nikogo nie zadowoli

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Trener Milanu Stefano Pioli ma nadzieję, że prowadzona przez niego drużyna w przyszłym sezonie nadal będzie podążać w tym samym kierunku. Rossoneri mają za sobą świetną drugą część rozgrywek, która pozwoliła im zakończyć rywalizację na szóstym miejscu w tabeli i uzyskać prawo do występów w europejskich pucharach.

Czytaj dalej…

Milan imponował formą przede wszystkim od momentu wznowienia rozgrywek, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Rossoneri odnieśli w tym czasie dziesięć zwycięstw i zanotowali trzy remisy.

– To bardzo pozytywny wynik. Wierzymy, że następny sezon możemy rozpocząć z taką samą mentalnością, a także wiarą, że się rozwinęliśmy. Od stycznia zrobiliśmy ogromny skok do przodu. Nie tylko przybycie Zlatana Ibrahimovicia, ale również Simona Kjaera podniosło poziom drużyny – mówił szkoleniowiec Milanu.

– Teraz musimy skonsolidować to, co zrobiliśmy i skupić się na poprawie. Nie sądzę, żebyśmy mogli być zadowoleni z ukończenia przyszłego sezonu na szóstym miejscu w tabeli – powiedział Pioli.

– Musimy iść do przodu, nadal potrzebujemy 22 zawodników pierwszego wyboru, bo nie możemy mieć pomocy składającej się tylko z dwóch osób. Na ławce musimy mieć dostępne alternatywy – dodał szkoleniowiec AC Milan.

Nowy kontrakt Pioliego

Świetna postawa drużyny pod wodzą Stefano Pioliego przekonała również władze klubu do przedłużenia z nim kontraktu. Szkoleniowiec przez kilka miesięcy pracował pod dużą presją, bowiem z objęciem posady trenera oraz dyrektora Milanu łączony był Niemiec Ralf Rangnick. Władze Rossonerich ostatecznie zrezygnowały jednak z takiego rozwiązania i zaufały obecnemu szkoleniowcowi, który otrzymał misję poprowadzenia drużyny również w kolejnym sezonie

Komentarze