Pioli spokojny o wzmocnienia Milanu

Stefano Pioli
Stefano Pioli Pressfocus

AC Milan jak na razie nie zakontraktował żadnych nowych piłkarzy. Mimo to, Stefano Pioli jest spokojny o aktywność mistrzów Włoch w czasie letniego okna transferowego.

  • AC Milan opuściło już dwóch ważnych graczy, waży się również przyszłość dwóch kolejnych
  • Mistrzowie Włoch mają swoją listę transferową, ale jak na razie nie dokonali żadnego transferu
  • Stefano Pioli przyznaje jednak, że ufa klubowym władzom w temacie wzmocnień

Pożegnania w Milanie

Jak do tej pory, kibice AC Milan zmuszeni byli obserwować odejścia czołowych do niedawna graczy. W poniedziałek kontrakt z FC Barcelona podpisał Franck Kessie. Z mistrzami Włoch pożegnał się wcześniej również Alessio Romagnoli. W dalszym ciągu nieznany jest także los Zlatana Ibrahimovicia i Juniora Messiasa. Tylko Alessandro Florenzi został definitywnie wykupiony z AS Roma.

Rossonerich oczywiście mają na celowniku wielu zawodników, którzy pomogą im obronić mistrzostwo Włoch, a także z powodzeniem rywalizować w Lidze Mistrzów. Na liście życzeń klubu z San Siro znajdują się m.in. Abdou Diallo, Paulo Dybala, Marcelo, Renato Sanches czy Hakim Zyiech. Póki co jednak żaden z tych transferów nie został sfinalizowany.

Szkoleniowiec ACM, Stefano Pioli zachowuje jednak stoicki spokój. Na pierwszej w nowym sezonie konferencji prasowej, 56-letni trener przyznał, że w pełni ufa klubowym władzom i jest przekonany, że także i Milan już wkrótce będzie aktywny na rynku transferowym.

– Potrzebujemy graczy, którzy będą pasować do naszego stylu gry, a także podniosą jego poziom. Stoją za mną dyrektorzy, którzy wierzę, że podejmą właściwe decyzje. Sam też chce jednak w najbliższym czasie sprawdzić graczy, których mam już w składzie – przyznał.

Przeczytaj również: AC Milan rusza do ofensywy transferowej

Komentarze