Pioli radzi swojemu graczowi. Musi być bardziej zdecydowany

Stefano Pioli
Stefano Pioli Pressfocus

Charles De Ketelaere nie odnajduje się reprezentując Milan. W przemianę młodego Belga wierzy jego trener Stefano Pioli.

  • Charles De Ketelaere zawodzi w Milanie
  • W Mediolanie nikt jednak nie skreśla Belga
  • O tym co poprowadzić może ten młody gracz, wypowiedział się Stefano Pioli

Pioli: ta przerwa może mu pomóc

W minionym oknie transferowym Milan wykorzystał niemal cały budżet na wzmocnienia, aby ich barwy reprezentował Charles De Ketelaere. Belgowi, który kosztował aż 32 miliony euro, bliżej aktualnie do bycia transferową pomyłką, niż udanym zakupem. 21-latek ma problem z odnalezieniem się w nowym zespole. W tym sezonie spędził na murawie prawie 800 minut, ale zaliczył tylko jedną asystę. Stefano Pioli wierzy jednak w swojego podopiecznego.

Daję mu swobodę, ale bez piłki musi być bardziej zdecydowany. W Belgii grał nie zdając sobie sprawy ze współpracy z kolegami z drużyny, teraz musi nauczyć się odczytywać sytuację. Ta przerwa może mu pomóc. Na przykład Tonali i Leao: z biegiem sezonu zmienili na lepsze. Może potrzebuje czasu na przyswojenie informacji, bo nie jest łatwo otrzymywać tyle wskazówek. W tym roku widziałem to u Bennacera i u Messiasa – przekonuje włoski szkoleniowiec. Opiekun Milanu wypowiedział się też na temat tego, co chciałby ulepszyć w całym swoim zespole.

Musimy więcej dryblować na połowie przeciwnika. Duże drużyny dryblują i zawsze mają graczy głęboko atakujących. Drużyna chce być bardziej kompletna, chce wejść na wyższy poziom. Przeciwnicy się zmieniają, a gracze muszą mieć bagaż doświadczeń, aby dobrze odczytać sytuację – wytłumaczył Stefano Pioli.

Czytaj także: Milan wygląda końca negocjacji z gwiazdorem

Komentarze