Pioli przyznał, że motywował piłkarzy słowami Koby’ego Bryanta

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. PressFocus

Stefano Pioli jest bardzo blisko wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Na kolejkę przed końcem sezonu AC Milan ma na dwa oczka przewagi nad Interem Mediolan. Opiekun Rossonerich ujawnił, jak starał się zmotywować zespół przed ważnymi spotkaniami kończącej się kampanii Serie A.

  • AC Milan jest coraz bliżej upragnionego celu w postaci Scudetto
  • Trener Stefano Pioli opowiedział ostatnio, jakimi słowami zadbał o odpowiednią koncentrację swoich piłkarzy
  • Włoch przyznał, że wykorzystał pamiętne wypowiedzi Koby’ego Bryanta

Milan bardzo blisko Scudetto

Stefano Pioli może zostać trenerem, który poprowadzi AC Milan do 19. w historii klubu mistrzostwa Włoch. W ostatniej kolejce sezonu mediolańczycy zmierzą się z Sassuolo. Starcie odbędzie się w niedzielę 22 maja o godzinie 18:00.

– Szczerze, ostatnie tygodnie były absolutnie normalne. Nastawienie moich zawodników jest odpowiednie. Uśmiechają się, żartują, ale są zdeterminowani i skupieni na treningu. Nie muszę się o nich martwić. Wszystko jest w porządku – mówił trener Rossonerich cytowany przez Football Italia.

– Pokazałem chłopakom wywiad z Kobe Bryantem, który przy 2:0 w play-offach w NBA powiedział, że praca nie została wykonana i cel nie został osiągnięty. To jeszcze nie meta. Musimy zachować spokój i koncentrację, co ostatecznie może mieć decydujące znaczenie – uzupełnił Pioli.

W trakcie minionego weekendu Milan wygrał piąte z rzędu zwycięstwo w sezonie w Serie A. W pokonanym polu w niedzielę mediolańczycy pokonali Atalantę.

Czytaj więcej: Co dalej z przejęciem Milanu?

Komentarze