Pioli przed półfinałem Ligi Mistrzów. “Zasłużyliśmy, by wystąpić na tej wielkiej scenie”

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. PressFocus

Milan pokonał w sobotę na San Siro Lazio 2-0 i poczynił ważny krok w kierunku zapewnienia sobie gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Stefano Pioli nie może się już doczekać rywalizacji z Interem Mediolan.

  • Milan pokonał Lazio 2-0 i wskoczył do czołowej czwórki Serie A
  • Za kilka dni Rossoneri zagrają z Interem Mediolan w półfinale Ligi Mistrzów
  • Stefano Pioli przekonuje, że jego zespół zasłużył na występ w 1/2 finału

Szczęśliwe chwile Milanu

Trwa wyczerpująca walka o pierwszą czwórkę Serie A. W sobotę Milan po świetnym meczu pokonał na San Siro Lazio 2-0 i przybliżył się do gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Stefano Pioli wyróżnił fakt, że jego zespół poradził sobie bez Rafaela Leao, który opuścił boisko w jedenastej minucie spotkania.

– Na gorąco to wspaniałe uczucie po dzisiejszym występie i wygranej. To już prawie koniec sezonu i nie jesteśmy zadowoleni z naszego miejsca w tabeli, więc ten mecz był dla nas niezwykle ważny.

– Ten mecz pokazuje, że grając drużynowo jesteśmy w stanie wejść na wyższy poziom. Jeśli gramy w piłkę, jesteśmy w stanie wygrać nawet bez ważnego zawodnika, jak Rafa. Musimy zobaczyć, jak będzie się czuł jutro. Jego spokój jednak sprawia, że jestem dobrej myśli – mówi szkoleniowiec Rossonerich.

Za kilka dni odbędzie się pierwsza część rywalizacji z Interem Mediolan w półfinale Ligi Mistrzów. Pioli przekonuje, że jego zespół zasłużył na miejsce w czołowej czwórce w Europie.

– Staraliśmy się zachować koncentrację po awansie do półfinału, wydaje mi się, że nam się nawet udało, choć wyniki nie do końca na to wskazują. Teraz są wielkie emocje i szczęście, że jesteśmy w tym miejscu i możemy zagrać taki mecz. Trzeba się tym cieszyć do godziny 20.59 w środę. Postaramy się przygotować jak najlepiej. Zasłużyliśmy, by wystąpić na tej wielkiej scenie i musimy się tym cieszyć – stwierdził.

Zobacz również: Niepokój kibiców Milanu. Leao zszedł z urazem

Komentarze