Pioli podsumowuje 2020 rok. “W 2021 chcę zobaczyć to samo”

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

Dziesiątym ligowym zwycięstwem w tym sezonie 2020 rok zakończyli piłkarze Milanu. W środowy wieczór Rossoneri pokonali u siebie 3:2 Lazio, co pozwoliło im utrzymać się na fotelu lidera. Po zakończeniu spotkania zadowolenia i dumy z postawy swojej drużyny w mijającym roku nie krył Stefano Pioli.

Środowe spotkanie na San Siro świetnie ułożyło się dla Milanu, który po kilkunastu minutach prowadził 2:0. Goście zdołali jednak doprowadzić do wyrównania i wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Rossoneri rzutem ma taśmę sięgnęli po komplet punktów, po tym jak w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola zdobył Theo Hernandez.

– Zawsze staramy się wygrywać mecze, zrobiliśmy to i jestem naprawdę szczęśliwy. Jestem dumny z mojej drużyny, robią coś niesamowitego. To, że Lazio utrzymywało się przy piłce po naszych bramkach, to moja wina. Powiedziałem Alexisowi Saelemaekersowi, aby był ustawiony głęboko, a powinniśmy być agresywni. Lazio ma niesamowite umiejętności i możliwości, ale mieliśmy szansę na wygranie meczu i to zrobiliśmy – powiedział Pioli w rozmowie z DAZN.

Na pochwały po końcowym gwizdku sędziego mógł liczyć Hakan Calhanoglu, który w pierwszej połowie zdobył jedną z bramek z rzutu karnego. Na swoim konto zapisał również dwie asysty przy trafieniach kolegów z drużyny. Nadal bez wyjaśnienia pozostaje jego przyszłość. – Calhanoglu ma niesamowite umiejętności techniczne, jest fantastycznym piłkarzem, zawsze wiec co robić. To topowy zawodnik. Myślę, że Calhanoglu jest tutaj szczęśliwy. Negocjacje trwają, a wszyscy chcemy tego samego – mówił Pioli.

Milan chce utrzymać ogień

2020 rok był niezwykle udany dla Rossonerich. Drużyna prezentowała niesamowitą skuteczność od czasu wznowienia rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W efekcie na koniec roku plasuje się na fotelu lidera Serie A.

– Klub zasługuje na pochwałę za 2020 rok. Pomagają nam pracować w najlepszy możliwy sposób. Dali mi silnych i młodych zawodników. Wszyscy są świadomi swoich umiejętności i oczekuję, że w 2021 roku zobaczę to samo. Nie jesteśmy doskonali. Jest wiele rzeczy, nad którymi musimy pracować. Nie zawsze jesteśmy w stanie dominować w meczu, ale to normalne. Kiedy tego nie robimy musimy być zwarci – podsumowywał szkoleniowiec Rossoneri.

Czy w styczniu można spodziewać się transferów ze strony Milanu? Stefano Pioli nie wyklucza takich ruchów, ale jednocześnie podkreśla swoje zadowolenia z obecnego zespołu. – Jeśli będzie okazja, postaramy się wzmocnić tę drużynę, ale jestem zadowolony z tego zespołu. Będziemy trzymać się tej samej pasji i determinacji. Mamy wielu młodych zawodników, którzy mogą się jeszcze rozwijać. W tym roku osiągnęliśmy nasze cele, jesteśmy liderem tabeli. Mamy w środku płonący ogień i musimy go utrzymać – dodał trener Rossonerich.

Komentarze