Pioli po derbach: nie pozwoliliśmy rywalowi na dużo

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan zremisował z Atalantą w spotkaniu drugiej kolejki Serie A. Po zakończeniu meczu zawody podsumował trener Rossonerich.

  • Milan podzielił się punktami w starciu z Atalantą (1:1)
  • Rossoneri stracili tym samym pierwsze punkty w sezonie
  • Występ mistrzów Włoch podsumował szkoleniowiec mediolańczyków

Milan zremisował na trudnym terenie

AC Milan po dwóch kolejkach ligowych ma na swoim koncie cztery oczka. Mimo straty dwóch punktów w derbach opiekun mistrzów Włoch po ostatnim gwizdku sędziego wydawał się zadowolony z końcowego rozstrzygnięcia.

– Jestem zadowolony w tym sensie, że nie pozwoliliśmy Atalancie na dużo i nadal bawiliśmy się ideą samopoświęcenia. Jednocześnie po przerwie trzeba było działać bardziej zdecydowanie – mówił Stefano Pioli w rozmowie z DAZN cytowanej przez Football Italia.

– Atalanta zmieniła plan i zdecydowała się grać nieco z tyłu, więc powinniśmy grać bardziej cierpliwie, aby otworzyć obronę rywala – kontynuował Włoch.

Zobacz także:

– Mam do dyspozycji wielu silnych napastników i wszystkich muszę użyć, aby wypracować im formę. Postawiłem również Charlsa De Ketelaere na pozycji trequartisty i byliśmy blisko wygranej z kilkoma dobrymi szansami – przekonywał trener Rossonerich.

– Jeśli mam ocenić występ w meczu z bardzo silnym przeciwnikiem, to muszę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony – skiwtował Pioli.

Milan kolejne spotkanie ligowe rozegra w sobotę (28 sierpnia), mierząc się u siebie z Bologną. Spotkanie zacznie się o 20:45.

Czytaj więcej: Mistrz zgubił punkty, Zieliński asystował, dzień remisów – podsumowanie niedzielnych meczów 2. kolejki

Komentarze