Pioli: Po takim meczu Piątek będzie miał większą pewność siebie

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan wygrał na wyjeździe z Bolonią 3:2 w niedzielnym meczu Serie A. Stefano Pioli, trener Rossonerich, pochwalił po tym spotkaniu Krzysztofa Piątka, który zdobył bramkę z rzutu karnego.

Czytaj dalej…

– Naszym celem jest każdy następnym mecz. Musimy zbudować się na tym pozytywnym momencie. To było świetne spotkanie pomiędzy dwiema ofensywnymi drużynami, które chcą strzelać gole – powiedział Pioli w rozmowie z Sky Sport Italia.

– Mamy kolejny powód, aby jeszcze bardziej uwierzyć w nasze możliwości i jakość, którą mamy. Pokazaliśmy dużą intensywność i możemy dalej się rozwijać – dodał.

Szkoleniowiec pochwalił także udany występ Krzysztofa Piątka, który nie tylko zdobył bramkę z rzutu karnego, który sam wywalczył, ale cały czas sprawiał wiele problemów defensywie rywali.

– Był w tym meczu bardzo ważnym punktem. Wiedzieliśmy, że Bolonia będzie nas wysoko atakowała, dlatego graliśmy długą piłkę, a on bardzo dobrze potrafił ją utrzymać. Kris po takim meczu będzie miał większą pewność siebie – stwierdził.

AC Milan po drugim z rzędu zwycięstwie zajmuje 10. miejsce w tabeli ze zdobytymi 20 punktami. W następnej kolejce zmierzy się u siebie z US Sassuolo Calcio.

Komentarze