Pioli po derbach z Interem: moi piłkarze wciąż mnie zadziwiają

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan wygrał sobotnie derby Mediolanu z Interem w ramach piątej kolejki Serie A. W starciu rozgrywanym na San Siro było wszystko, co jest potrzebne w fantastycznym widowisku. Po zakończeniu meczu opinią na temat spotkania podzielił się trener Rossonerich.

  • AC Milan kontynuuje passę meczów bez porażki
  • Rossoneri sa niepokonani od 23 stycznia tego roku
  • Starcie derbowe przeciwko Inerowi podsumował szkoleniowiec aktualnych mistrzów Włoch

Milan podniósł się po pierwsdzym ciosie

AC Milan dzięki wiktorii nad Interem Mediolan może pochwalić się bilansem trzech zwycięstw w tej kampanii i dwóch remisów. Jednocześnie Rossoneri legitymują się dorobkiem 11 punktów. Okazję na poprawienie tego dorobku będą mieli za tydzień w boju z Sampdorią.

– Oczywiście było to bezpośrednie starcie, zawsze była rywalizacja, nasi przeciwnicy chcieli udowodnić, że są lepsi z wielu powodów – mówił trener Stefano Pioli przed kamerą DAZN.

Zobacz także:

– Jestem bardzo zadowolony z nastawienia zespołu. Dominowaliśmy przez 70 minut, ale kiedy trochę się rozluźniliśmy, to przeciwnik przejmował inicjatywę – kontynuował Włoch.

– Moi pilkarze wciąż zadziwiają mnie swoim determinacją, energią, talentem i chęcią do nauki. Jestem naprawdę szczęśliwym trenerem – przekonywał Pioli.

– Milan wydawał się grać na zupełnie innym biegu niż Inter przez co najmniej godzinę, ale po zmianach obu drużyn i bramce Dzeko sytuacja uległa zmianie – zaznaczył opiekun Milanu.

Czytaj więcej: Zwroty akcji, pięć goli i ogromne emocje w derbach Mediolanu! Mistrzowie Włoch triumfują

Komentarze