Pioli o meczu z Juve: czujemy się dobrze dysponowani

Stefano Pioli
Stefano Pioli Pressfocus

Stefano Pioli zabrał głos przed meczem Milan – Juventus. Trener mediolańczyków przekonuje, że jego zespół jest gotowy do hitu Serie A.

  • Mecz z Juventusem jest niezwykle ważny dla Milanu
  • Mediolańczycy muszą wygrać, aby zachować dystans dwóch punktów straty do Interu
  • Zdaniem Stefano Pioliego, niedzielny pojedynek będzie bardzo wymagający

Milan przed istotnym meczem

Piłkarze Milanu w tabeli Serie A tracą do liderującego Interu pięć punktów. Strata ta może znów wynosić dwa oczka po niedzielnym hicie ligi włoskiej. W nim mediolańczycy podejmą na San Siro Juventus. Stefano Pioli jest świadomy, że będzie to wymagający pojedynek.

To efekt pracy, którą wykonaliśmy w tym sezonie. Jednocześnie widać, że Juventus w tej chwili wszedł ze swoją formą na wyższy poziom niż na początku sezonu. Będziemy musieli zagrać wielki mecz, aby zwyciężyć – powiedział włoski trener.

To ważny mecz, nie będzie decydujący, ale jest istotny. Juve pokazuje swoją siłę. Ewentualna wygrana byłaby istotna dla nas w kontekście tabeli Juventus poprawił swoją dyspozycję i ma pozytywną passę, ale my też czujemy się dobrze dysponowani. Będzie trzeba walczyć o każdą piłkę i o każdy centymetr boiska– rzekł opiekun Milanu.

To był tydzień intensywnej pracy na boisku i przy analizie video. Musimy być bardziej uważni, precyzyjni i zdeterminowani. Potrzeba wielkiej koncentracji i zaangażowania, jeśli dążymy do perfekcji. Przeciętność nie doprowadzi do sukcesu. Potrzebna jest technika, siła, mentalność i taktyka – stwierdził Stefano Pioli.

Czytaj także: Allegri komplementuje Milan przed hitem Serie A

Komentarze