Pioli niepewny przyszłości Ibrahimovicia w Milanie

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. PressFocus

AC Milan walczy w tym sezonie o mistrzostwo Serie A. Trener Rossonerich Stefano Pioli ma nadzieję, że Zlatan Ibrahimović w końcówce sezonu wróci jeszcze do gry. Opiekun mediolańczyków jednocześnie przyznaje, że Szwed nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie kontynuował karierę jeszcze przez kolejny rok.

  • Cały czas niejasna jest przyszłość Zlatana Ibrahimovicia
  • Wciąz nie wiadomo, czy Szwed po zakończeniu sezonu zakończy karierę, czy przedłuży umowę o rok
  • Na temat doświadczonego napastnika głos zabrał Stefano Pioli

Ibrahimović przed kluczową decyzją

AC Milan aktualnie jest liderem ligi włoskiej, legitymując się dorobkiem 68 punktów na koncie. Drużyna z San Siro wyprzedza o dwa oczka drugi Inter Mediolan, który ma jednak jedno spotkanie rozegrane mniej. Trener Czerwono czarnych wypowiedział się ostatnio na temat Zlatana Ibrahimovicia, wierząc, że 40-latek wspomoże jeszcze zespół w najważniejszych meczach.

Ibra pozostanie poza grą jeszcze przez tydzień, może 10 dni. Mamy nadzieję, że wróci na ostatnią część sezonu – mówił Stefano Pioli na konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

Trener Milanu został również zapytany, czy Ibrahimovic rozważa przejście na emeryturę po zakończeniu trwającej kampanii.

– Każdy może mieć problemy fizyczne, teraz boryka się z problemem kolana. Mamy nadzieję, że wróci przed końcem sezonu. Jeśli chodzi o jego przyszłość, nie sądzę, żeby coś się zmieniło. Jestem pewien, że dokona najlepszego wyboru i poprzemy go bez względu na to, co zdecyduje – rzekł Pioli.

Czytaj więcej: Wydłuża się kolejka chętnych po gwiazdę Torino

Komentarze