Pioli: nie mam wątpliwości co do profesjonalizmu piłkarzy

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Milanu Stefano Pioli z niecierpliwością czeka na niedzielne spotkanie z Juventusem. Jednocześnie podkreśla, że mecz ten zadecyduje ostatecznie kto zagra w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Nie ma jednak wątpliwości, że zwycięzca tego pojedynku znacznie zbliży się do zakończenia obecnego sezonu w pierwszej czwórce ligowej tabeli.

Juventus – Milan . Wysoka stawka hitu Serie A

– Musimy wyciągnąć wszystkie pozytywne rzeczy z naszej dotychczasowej podróży, wszystkie trudności, które pokonaliśmy, abyśmy mogli zagrać jako dojrzały zespół i wiedzieć, jak interpretować grę – powiedział Pioli. – To z pewnością bardzo ekscytujący i stymulujący mecz. Marzenia są wspaniałe tylko wtedy, gdy się spełniają. Przygotowaliśmy naszą strategię i jesteśmy na niej w pełni skoncentrowani – powiedział szkoleniowiec Milanu.

– Ktokolwiek wygra, będzie miał duże szanse na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów, ale wynik tego meczu nie będzie decydujący. Później są jeszcze inne spotkania, mamy też pojedynek z Atalantą, a to oznacza, że mamy w rękach swoje przeznaczenie – mówił trener Rossonerich.

– Pokonanie Juventusu byłoby niezwykłym rezultatem. Będzie to jednak trudny mecz, są mocnym zespołem, ale chcemy udowodnić swoją wartość w tych 90 minutach – dodał Pioli.

Pioli skomentował spekulacje dot. Donnarummy

Przygotowania do meczu z Juventusem zostały również zdominowane przez medialne spekulacje dotyczące przyszłości bramkarza Milanu Gianluigiego Donnarummy. Jego kontrakt z mediolańskim klubem wygasa z końcem obecnego sezonu, a jego pozyskaniem zainteresowana ma być właśnie Stara Dama.

– W tej chwili cały Milan i jego zawodnicy mają tylko jeden cel, który jest to, co jest dobre do Milanu, a nie osobisty interes. Nie mam żadnych wątpliwości co do profesjonalizmu tych zawodników. Nie ma pewności co do przyszłości, ale jesteśmy skoncentrowani tylko na meczu z Juventusem – powiedział.

Niedzielne spotkanie na Allianz Stadium rozpocznie się o godzinie 20:45. Dowiedz się więcej – sprawdź nasze typy na mecz Juventus – Milan.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 9. maja 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze