Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Pioli: Nie jest to pozytywny moment

Szkoleniowiec Milanu Stefano Pioli uważa, że przed najbliższym meczem ze Spal Ferrara jego zespół musi skupić się na właściwej determinacji.

Czytaj dalej…

– Musimy być realistami i przyznać, że nie jest to dla nas pozytywny moment, ale jesteśmy lepsi niż to, co pokazaliśmy w niedzielę – powiedział Pioli, który niedawno zastąpił na stanowisku trenera Marco Giampaolo. W dwóch pierwszych meczach pod jego wodzą Milan zdobył tylko jeden punkt.

– Nie wolno stawiać wozu przed koniem, jest czas na poprawę naszej pozycji. Jeśli jesteśmy na tej pozycji, to znaczy, że popełniliśmy błędy. Ważne jest, aby wszystko brać po kolei, z odpowiednim duchem walki. Być może nie jesteśmy najlepszym zespołem pod względem jakości, ale przynajmniej chcemy być najlepsi, jeżeli chodzi o ducha i determinację – dodał szkoleniowiec.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że miejsce w składzie może stracić Suso, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższym meczu wybiegnie na boisko w wyjściowej jedenastce. – Nie mam wątpliwości co do umiejętności Suso, ale błędem jest obwinianie za wszystkie problemy Milanu jednego zawodnika. Każdy musi dać z siebie więcej – powiedział Pioli.

Od pierwszej minuty w ataku Milanu powinien wystąpić Krzysztof Piątek. – Obaj są środkowymi napastnikami o różnych cechach. Wybrałem Rafael Leao na mecz przeciwko Romie i szczerze mówiąc oczekiwałem od niego więcej w tym meczu. Mogliby grać razem i nie jest to utopia, ale w tej chwili muszę dokonać właściwych wyborów dla drużyny – mówił szkoleniowiec.

Komentarze