Pioli: Nie jest to pozytywny moment

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Milanu Stefano Pioli uważa, że przed najbliższym meczem ze Spal Ferrara jego zespół musi skupić się na właściwej determinacji.

Czytaj dalej…

– Musimy być realistami i przyznać, że nie jest to dla nas pozytywny moment, ale jesteśmy lepsi niż to, co pokazaliśmy w niedzielę – powiedział Pioli, który niedawno zastąpił na stanowisku trenera Marco Giampaolo. W dwóch pierwszych meczach pod jego wodzą Milan zdobył tylko jeden punkt.

– Nie wolno stawiać wozu przed koniem, jest czas na poprawę naszej pozycji. Jeśli jesteśmy na tej pozycji, to znaczy, że popełniliśmy błędy. Ważne jest, aby wszystko brać po kolei, z odpowiednim duchem walki. Być może nie jesteśmy najlepszym zespołem pod względem jakości, ale przynajmniej chcemy być najlepsi, jeżeli chodzi o ducha i determinację – dodał szkoleniowiec.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że miejsce w składzie może stracić Suso, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższym meczu wybiegnie na boisko w wyjściowej jedenastce. – Nie mam wątpliwości co do umiejętności Suso, ale błędem jest obwinianie za wszystkie problemy Milanu jednego zawodnika. Każdy musi dać z siebie więcej – powiedział Pioli.

Od pierwszej minuty w ataku Milanu powinien wystąpić Krzysztof Piątek. – Obaj są środkowymi napastnikami o różnych cechach. Wybrałem Rafael Leao na mecz przeciwko Romie i szczerze mówiąc oczekiwałem od niego więcej w tym meczu. Mogliby grać razem i nie jest to utopia, ale w tej chwili muszę dokonać właściwych wyborów dla drużyny – mówił szkoleniowiec.

Komentarze