Pioli: musimy poczuć ból tej porażki

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

AC Milan doznał w sobotę pierwszej porażki w tym sezonie. Rossoneri w wyjazdowym meczu ulegli 3:4 z Fiorentiną. Rozczarowania po zakończeniu spotkania nie krył trener Milanu Stefano Pioli.

  • W sobotnim spotkaniu Serie A AC Milan przegrał na wyjeździe 3:4
  • Trener Milanu Stefano Pioli nie krył po zakończeniu meczu rozczarowania końcowym wyniku
  • Dla Rossonerich była to pierwsza porażka w tym sezonie

Taki jest futbol

– To było bardzo nietypowe spotkanie. W pierwszej połowie graliśmy dobrze i nie powinniśmy przegrywać 0:2, ale taki jest futbol. Nie wykorzystaliśmy naszych szans i musieliśmy zapłacić za błędy – powiedział Pioli.

– W drugiej połowie nasz występ opierał się przede wszystkim na charakterze, ponieważ próbowaliśmy uniknąć porażki i wrócić na właściwe tory, ale jeżeli tracisz cztery bramki to prawdopodobieństwo tego, że przegrasz nieuchronne wzrasta. I przegraliśmy – kontynuował.

– Błędy doprowadziły nas do tej porażki, ponieważ zdobyli cztery bramki mając pięć sytuacji. Powinniśmy być bardziej skoncentrowani i wykorzystać więcej naszych okazji. Mogliśmy wrócić do gry, ale czegoś nam zabrakło, aby przywieźć do domu korzystny rezultat – dodał Pioli.

– Moim zdaniem powinniśmy poczuć ból tej porażki i upewnić się, że to się nie powtórzy. Cały czas wiem, że ten zespół jest bardzo silny i wyciągniemy z tego wnioski na przyszłość. Porażka boli, strata czterech bramek boli, ale udowodniliśmy, że gramy otwarcie do samego końca – dodał.

Zobacz także: Serie A: Milan znalazł pogromcę! Juventus i Atalanta nie zawiedli

Komentarze