Pioli: Milan musi wrócić do Ligi Mistrzów

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan w niedzielę wieczorem rozegra swój pierwszy mecz w Nowym Roku. Rossoneri zmierzą się z Benevento Calcio. Tymczasem przed tym starciem szkoleniowiec teamu z miasta mody przekonywał, że celem na trwający sezon jest przede wszystkim powrót do Lig Mistrzów.

AC Milan jest aktualnie liderem włoskiej ekstraklasy. Taki stan rzeczy sprawia, że włoscy dziennikarze upatrują zespół z Lombardii jako jednego z głównych kandydatów do walki o scudetto. Szkoleniowiec mediolańczyków stara się jednak twardo stąpać po ziemi.

– Będziemy pracować nad poprawą swojej gry. Chcemy wrócić do Ligi Mistrzów. Czy władze klubu postawiły przed drużyną cel? Nic takiego nie miało miejsca, bo to rodzi niepotrzebną presję – mówił Stefano Pioli w rozmowie z Corriere della Sera.

Milan chce wrócić do elitarnych rozgrywek

– Maldini, Massara i Gazidis stworzyli nam idealne warunki pracy: są niezwykłe. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że musimy zrobić wszystko, aby Milan wrócił na należne mu miejsce, czyli do Lig Mistrzów – kontynuował Włoch.

– Taki klub jest poza tymi rozgrywkami już zdecydowanie za długo. Wiemy jednak, że stać nas na to, aby w kolejnym sezonie zagrać w Lidze Mistrzów. Może wywalczyć awans do tych rozgrywek – przekonywał Pioli.

Milan po rozegraniu 14 spotkań ligowych legitymuje się bilansem 34 punktów. Rossoneri o oczko wyprzedzają drugi Inter Mediolan. Aktualni mistrzowie Serie A w postaci Juventusu FC tracą do lidera 10 punktów. W każdym razie Stara Dama ma jeden mecz rozegrany mniej. Zweryfikowany wcześniej jako walkower na korzyść Juve mecz z SSC Napoli ostatecznie zostanie rozegrany.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 14:25.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze