Pioli krytyczny po awansie. “Milan musi dominować”

Theo Hernandez w meczu z Crveną zvezdą
Theo Hernandez w meczu z Crveną zvezdą PressFocus

AC Milan miał spore problemy z Crveną zvezdą (1:1). Pomimo, że rywal ostatnie 20 minut grał w osłabieniu, Włosi awansowali tylko dzięki lepszemu bilansowi wyjazdowych bramek. Stefano Pioli nie tuszował problemów zespołu na konferencji prasowej.

“Milan nie jest w najwyższej formie”

Czwartkowe spotkanie było kolejnym rozczarowującym spektaklem w wykonaniu Rossonerich. Milan był o krok od odpadnięcia z Ligi Europy na etapie 1/16 finału, ale ostatecznie utrzymali remis z Crveną zvezdą i awansował dzięki dwóm bramkom zdobytym na wyjeździe.

Być może drużyna jest młoda, ale ma dojrzałą mentalność. Najwyraźniej nie jesteśmy w najwyższej formie. Wiele zwycięstw dało nam pewność siebie i energię, więc teraz brakuje nam nieco tych elementów. Szkoda, że nie kontrolowaliśmy sytuacji lepiej, z nieco większą precyzją podań i naszych wyborów. Najważniejszy jest jednak awans po wyeliminowaniu rywala, który dał się nam we znaki w obu spotkaniach – powiedział Pioli w rozmowie ze Sky Sport Italia. – W pierwszym meczu przestaliśmy szukać trzeciej bramki i spoczęliśmy na laurach. Teraz tak nie było, mieliśmy dobre szanse Ante Rebicia czy Zlatana Ibrahimovicia. Na tym poziomie chodzi o szczegóły, które ostatecznie robią wielką różnicę – dodał.

Pojawiają się głosy, że dobre wyniki Milanu w tym sezonie paradoksalnie przeszkadzają teraz zespołowi, który źle czuje się, będąc faworytem.

Myśląc o sezonie w naszym wykonaniu, wciąż widzę pełno pozytywów. On nie kończy się teraz, a zwycięstwo w Lidze Europy może dać występy w Lidze Mistrzów. Popełniamy teraz więcej błędów i nie jesteśmy tak solidni, jak w poprzednich miesiącach, ale to dla nas kamień milowy. Poradzenie sobie z obecnymi problemami będzie bardzo ważne. W przeszłości lepiej kontrolowaliśmy mecze, rozgrywaliśmy piłkę od tyłu, szybciej stwarzaliśmy zagrożenie w polu karnym rywala. Teraz, po pierwsze, rywale znają nas lepiej, po drugie, brakuje nam nieco szybkiego przemieszczania się pod wrogą bramkę. Musimy bardziej dominować w meczach, dbać o większą koordynację i kryć agresywniej – ocenił włoski trener.

Już w piątek Milan pozna swojego rywala w 1/8 finału Ligi Europy, ale zanim skupi się na pucharach, Rossonerich czeka w niedzielę skomplikowany mecz przeciwko AS Roma.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 16:22.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze