Pioli komplementuje zespół po meczu z Torino

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Kilka dni po pierwszej porażce w sezonie AC Milan ponownie sięgnął po komplet punktów. Rossoneri w sobotni wieczór pokonali u siebie 2:0 Torino. Zadowolenia z postawy swojej drużyny po zakończeniu pojedynku nie krył trener gospodarzy Stefano Pioli.

– Muszę przyznać, że wcale nie byłem zaskoczonym tym występem. Znam tych chłopaków i oczekiwałem od nich takiej odpowiedzi. Pierwsza połowa była doskonała, szczególnie jeśli chodzi o jakość, a w drugiej połowie znaleźliśmy się pod presją będącego w dobrej formie zespołu Torino – powiedział szkoleniowiec Milanu.

Rossoneri do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Rafaela Leao i Francka Kessiego. Trener Milanu nie szczędził słów pochwał pod adresem obu zawodników.  Franck jest kompletnym zawodnikiem. Daje nam fizyczność, energię, jakość, zabezpiecza defensywę i uruchamia grę z przodu. Ma tę wiecznie pozytywną mentalność, jako pierwszy pomaga kolegom z drużyny lub ich uspokaja. To młody zespół, który potrzebuje wskazówek i zachęty, więc Kessie jest w tym aspekcie nieoceniony – powiedział Pioli.

– Naprawdę podobał mi się dzisiejszy występ Rafaela Leao. Cały czas poprawia swoje skupienie i koncentrację. Jest bardzo młody i cały czas się uczy. Ma pewne charakterystyczne cechy i nie jest typowym środkowym napastnikiem. Uważam, że Leao, poza swoim potencjałem, został sprowadzony, aby grać jako cofnięty napastnik. Teraz jednak staje się jeszcze bardziej kompletnym zawodnikiem, który może zmieniać pozycję, więc jesteśmy gotowi do przetasować, jeżeli zajdzie taka potrzeba – kontynuował szkoleniowiec.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych spotkaniach Milan będzie musiał sobie poradzić bez Sandro Tonaliego i Brahima Diaza, którzy nabawili się kontuzji.  Nie mamy jeszcze żadnych wieści, więc będziemy musieli poczekać i zobaczymy. Obaj zostali paskudnie kopnięci. To co mnie rozczarowuje to strata Leao na następne spotkanie, bo nigdy nie widziałem zawodnika ukaranego za symulację w środku pola. Nie sądzę, aby było to w jakikolwiek sposób uczciwe lub prawdziwe zrozumienie sytuacji – stwierdził trener Milanu.

Jednym z wydarzeń sobotniego spotkania był powrót do gry Zlatana Ibrahimovicia. – Wiedzieliśmy, że jeśli zda test podczas treningu, to będzie mógł wejść na kilka minut. Kontuzja mięśniowa jest już za nim. Zobaczymy czy zagra w środowym Pucharze Włoch. Zlatan jest wyjątkowy i mamy nadzieję mieć go w pełnej formie tak szybko, jak to możliwe – dodał Pioli.

We wtorek Milan ponownie zmierzy się z Torino w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:28.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze