Pioli komentuje występ z Romą

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

W hicie 5. kolejki Serie A AC Milan zremisował w poniedziałkowy wieczór z Romą. Zadowolony z ogólnej postawy swojej drużyny był trener Rossonerich Stefano Pioli, ale miał również pewne uwagi do gry. Szkoleniowiec Milanu skomentował również występ Cipriana Tatarusanu i Rafaela Leao.

Czytaj dalej…

Poniedziałkowy mecz na San Siro nie zawiódł kibiców. Gospodarze trzykrotnie w tym meczu wychodzili na prowadzenie, ale Roma za każdym razem doprowadzała do wyrównania. Ostatecznie spotkanie, w którym nie zabrakło również kontrowersji, zakończyło się remisem 3:3.

– Wracam do domu zadowolony z naszej dyspozycji, ale nie musimy patrzeć na tabelę. Nie możemy także ukrywać, że pod koniec meczu zawodnicy nie byli zadowoleni – mówił po spotkaniu trener AC Milan w rozmowie ze Sky Sport Italia. – Graliśmy przeciwko silnemu przeciwnikowi. Lepiej wykorzystali od nas stałe fragmenty gry, ale to jest właściwa droga, ten występ daje nam kolejne przekonanie w tej sprawie.

– Każdego dnia dajemy z siebie wszystko. Lubię podkreślać ducha zespołu, jest to wspaniała grupa. Nie mamy sobie równych, jeżeli chodzi o determinację. Musimy utrzymać i kontynuować tę postawę – kontynuował szkoleniowiec Rossonerich.

– W pierwszej połowie czasami nasze niektóre decyzje były wymuszone, niektóre wybory nie były jasne. Wystarczyło przekazać piłkę trochę bardziej, aby stworzyć przestrzeń. Mogliśmy to zrobić lepiej, ale cały czas staraliśmy się być niebezpieczni. Mogliśmy również zdobyć więcej bramek, ale nie możemy zapominać, że mieliśmy do czynienia z Romą – powiedział Pioli.

Pioli komentuje występ Tatarusanu i Rafaela Leao

W bramce Milanu w poniedziałkowym meczu stanął Ciprian Tatarusanu. Stefano Pioli był zmuszony do dokonania roszady na tej pozycji, po tym jak pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie uzyskał Gianluigi Donnarumma. Doświadczony reprezentant Rumunii popełnił jednak fatalny błąd przy pierwszej bramce dla Romy.

– Błędy są częścią piłki nożnej. Tatarusanu minął się z piłką. Jest silnym bramkarzem, ale to był jego debiut, więc mogło to wywrzeć na niego wpływ – powiedział Pioli.

Ze świetnej strony zaprezentował się natomiast Rafael Leao, który zaliczył dwie asysty. – Rozmawiałem w tym tygodniu z Rafaelem. Powiedziałem mu, czego od niego oczekuję i jestem bardzo zadowolony z jego występu. To bardzo młody i silny chłopak. Saelemaekers również idzie w górę, mamy również Castillejo i Rebicia. Hauge też dobrze sobie radził. Podnieśliśmy poziom naszej ofensywy – dodał trener Milanu.

Komentarze