Pioli już myśli o kolejnym sezonie. “Chcę podnieść poprzeczkę”

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

Stefano Pioli ostatecznie poprowadził AC Milan do wicemistrzostwa Włoch. W rozmowie z klubową telewizją przyznał, że już przygotowuje się do przyszłego sezonu.

  • Pioli potwierdził, że już szykuje się do kolejnego sezonu
  • Trener przeanalizował również powody słabszej dyspozycji, która nie pozwoliła Milanowi wywalczyć mistrzostwa
  • Włoch w szczególności podziękował trzem zawodnikom

Pioli: wiedzieliśmy, że możemy zamknąć cykl

AC Milan pokonał w niedzielę Atalantę (2:0), zdobywając wicemistrzostwo Włoch i awansując do Ligi Mistrzów po raz pierwszy od ośmiu lat.

Wiedzieliśmy, że możemy zamknąć cykl. Zaczęliśmy budować nowy Milan po porażce 0:5 w Bergamo. To była trudna i ekscytująca droga, osiągnęliśmy ważny cel – powiedział Pioli w rozmowie z Milan TV.

Następnie Włoch odniósł się do obniżki formy drużyny, przez co ta odpadła z wyścigu o tytuł.

Trudna część sezonu nadeszła, gdy zaczęliśmy przegrywać niektóre spotkania. Czuliśmy napięcie i niepokój, ale zawsze wierzyliśmy w to, co robimy. Mamy w głowach kilka wyklarowanych zasad. Nie chcemy wyczekiwać na rywala, tylko kontrolować grę. Niektóre sytuacje mogą się zmienić w trakcie gry, ale zawsze chcemy mieć nad nią kontrolę – skomentował Pioli.

“Wspaniale byłoby wygrać coś z Milanem”

Szkoleniowiec nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu.

Już myślę o kolejnym sezonie. Jesteśmy ambitni, chcę podnieść poprzeczkę. Byłoby wspaniale wygrać coś z Milanem. Pamiętam jednak słowa Paolo Maldiniego, który powiedział, że aby być konkurencyjni, musimy grać w Lidze Mistrzów przez dwa-trzy sezony z rzędu. Musimy być ambitni, bo jesteśmy Milanem – powiedział Włoch.

Trener Rossoneri pochwalił także swoich zawodników, jednocześnie wyróżniając trzech z nich.

Jestem świadomy tego, co robię. Znam swoich graczy. To skomplikowana praca, bo zawsze musisz wykluczyć ze składu zawodników dających z siebie wszystko. To trudne. Dziękuję im wszystkim, a zwłaszcza młodym, jak Diogo Dalotowi, Brahimowi Diazowi oraz Pierre’owi Kalulu, którzy nigdy wcześniej nie rozegrali tylu spotkań w sezonie – powiedział Pioli.

Milan sięgnął po wicemistrzostwo ze stratą dwunastu punktów do Interu. Najważniejsze jednak, że Rossoneri wystąpią w Lidze Mistrzów po raz pierwszy od sezonu 2012/2013.

Przeczytaj również: SerieAll #38.

Komentarze